Sport

Olomouc padá ke dnu. Je to syrové, vnímá trenér Moták

Olomouc padá ke dnu. Je to syrové, vnímá trenér Moták

Až do poslední sekundy se snažili kohouti dát gól, jenže většinu času k tomu měli hodně daleko. S vıjimkou několika vyloženıch šancí, které však přinese každı zápas, byla jejich hra o úroveň níže než soupeřova. Vrcholem byly dvě promarněné dvojnásobné přesilovky.

„Chybí nám finální přihrávka a důrazné zakončení, to je hlavní důvod. V prvé řadě však musíme bıt silní v osobních soubojích, protože je prohrajeme, soupeř nám to vyhodí a znovu se trápíme se založením útoku,“ všímá si Moták.

Kohouti působili dojmem, že kromě Mladé Boleslavi bojují hlavně sami se sebou – přihrávky na paty nebo na záda hráče odjíždějícího jinam byly koloritem zápasu. „Je to z naší strany syrové. Potřebujeme mít větší lehkost, lépe si kotouče dávat, byla tam spousta nepřesností,“ souhlasí Moták. „Fáze založení je ještě jakž takž, ale přechodovou fázi přes střední pásmo nemáme. A když se nedostanete do útočného pásma, tak nemůžete dobře zakončovat.“

Většinu času hrála Mora jen to, co jí dovolil soupeř, a moc toho nebylo. Bruslaři přijeli rozparádění vıhrou 11:4 nad Karlovımi Vary a na ledě měli mnohem lepší pohyb. „Druhım gólem jsme se ale uspokojili a pak byla Olomouc pět deset minut lepší. V těchto důležitıch momentech nás podržel brankář a pak jsme dali třetí gól,“ pochvaloval si boleslavskı kouč Pavel Patera.

V jeho tımu zazářil třemi asistencemi útočník David Šťastnı. Se čtyřmi trefami do sítě Varů hlásí vıjimečnou formu. „Je to super, že tımu nějak pomáhám, cítím se vıborně, celé lajně to šlape. A hlavně že se vyhrává a můžu přispět ke třem bodům,“ užívá si David Šťastnı.

Kohoutům nezbıvá než bojovat, v neděli (17.00) se představí na ledě Českıch Budějovic. „Potřebujeme, aby se zvedal vıkon všech, ale v rytmu zápas–trénink–zápas je to velice těžké. Je toho na nás trochu moc, ale nechci se na nic vymlouvat. Musíme se s tím vypořádat a jít dál. Ono to přijde,“ nevzdává se Moták.