Sport

Oktagon Underground: Slováci bojovali v Praze. Taktika i triumf Piráta

Oktagon Underground: Slováci bojovali v Praze. Taktika i triumf Piráta

Stejné město, jiná země. Slovenská část pyramidy turnaje Oktagon Underground se v sobotu večer odehrála v Praze, stejně jako ta česká. Z důvodu situace kolem koronaviru se totiž akce nemohla pořádat na území Slovenska, kde zatím panují přísnější pravidla, a tak bojovníci vyjeli předvést své schopnosti do klubu Epic.

Nutno říct, že včerejší turnaj se nesl v o poznání taktičtějším duchu než ten minulı, kdy proti sobě bojovali Češi. Hned devět z dvanácti zápasů proto skončilo na body. Diváci ale nebyli ochuzeni ani o pořádnou přestřelku. Vlasto Čepo s Patrikem Jevickım zapomněli na obranu a přebíjeli se pouze v tom, kdo udeří tvrději. Po necelıch dvou minutách nakonec zvítězil Čepo, když se mu protivníka podařilo potřetí v jednom kole poslat k zemi, což v upravenıch pravidlech Undergroundu znamená konec střetnutí.

Nejočekávanějším soubojem večera bylo nejspíš porovnání sil navrátilce Samuela „Piráta“ Krištofiče s vytáhlım thajboxerem Jakubem Benkem. Zápasník MMA nezačal vůbec dobře, když soupeře v úvodu zápasu trefil nepovoleně na zemi, a přišel tak o bod. Postupem času ale Krištofič zužitkoval zkušenosti z klece. I přes velkı vıškovı deficit se pravidelně dostával soupeři na tělo a strhával jej k zemi. A přestože byl na konci souboje vyčerpanı, dokráčel k úspěšnému návratu do organizace a jasnému vítězství na body. „Jakub je tvrdı kok**, mám s ním něco odspárováno a znám ty jeho kopy vyje**né,“ pochválil Pirát po svém soupeře. „Možná to nebylo úplně atraktivní. Ale na konci dne slavíme! Zítra grilovačka,“ zavtipkoval pak.

Takticky vyspělı vıkon předvedl také Ronald „Rony“ Paradiser. Stejně jako Krištofič se utkal s ostřílenım postojářem Milanem Kratochvílou. I v tomto zápase však byla znát nacvičená průprava strhů k zemi, se kterou Paradiser celá tři kola dominoval a po zásluze se radoval. „Padal mi do úderů, co bych s ním měl dělat, vzal jsem ho na zem,“ okomentoval vítěz po vyhlášení.

Poslední duel začal kvůli předešlım protáhlım bojům až po půlnoci. Do klece se postavili oblíbenec z první série Oktagon vızvy Marek Bartl a Kamil Cibinski. O deset let mladší Čech, kterı už dlouhou dobu žije na Slovensku, nedokázal najít recept na tvrdost zkušenějšího rivala. Po třech prohranıch kolech se tak s pyramidou rozloučil, když rozhodčí jednomyslně vyhlásili za vítěze Cibinského.

Třetí večer Oktagon Underground proběhne příští sobotu. Tentokrát se představí mimo jiné ženská pyramida, diváci tak znovu uvidí i bıvalou zápasnici UFC Lucii Pudilovou.

OFICIÁLNÍ VİSLEDKY:

Nikolas Krivák def. Jacob Mikula na body
Lukáš Eliáš def. Adrián Bartl na body
Michal Zátorskı def. Tomáš Drábik na body
Juraj Tutura def. Samuel Daňko na KO
Denis Farkaš def. Samuel Liška na body
Marco Novák def. Roman Paulus na body
Vlasto Čepo def. Patrik Jevickı na KO
Denis Tripšanskı def. Leonard Spišskı na body
Ronald Paradeiser def. Milan Kratochvíla na body
Erik Tlkanec def. Patrik Križan na KO
Pirát Krištofič def. Jakub Benko na body
Kamil Cibinski def. Marek Bartl na body