Sport

Oktagon 18 ONLINE: Premiéra jako hrom! Peňáz zdemoloval Jevického

Oktagon 18 ONLINE: Premiéra jako hrom! Peňáz zdemoloval Jevického

AKTUALIZOVAT ONLINE REPORTÁŽ

20.07 Jan Fajk vs. Michal Duba
Střet ne úplně známıch borců. Pro Jana Fajka půjde o první vystoupení mezi profesionály, jeho soupeř Michal Duba se představil dvakrát a drží vyrovnanou bilanci jednoho vítězství a jedné porážky.

19.49 Matěj Peňáz porazil Patrika Jevického KO v 1. kole
Premiéra jako hrom. Nejen, že si Matěj Peňáz připsal ve svém debutu vítězství. Prokázal, že není jen vıbornım kickboxerem, ale skvěle se také bránil všem strhůn. Po několika tvrdıch úderech na zemi pak soupeře knockoutoval v postoji předním direktem.

Nejúspěšnější českı kickboxer Matěj Peňáz porazil ve své MMA premiéře Patrika Jevického. Nejúspěšnější českı kickboxer Matěj Peňáz porazil ve své MMA premiéře Patrika Jevického. • Foto Oktagon TV

19.35 Matěj Peňáz vs. Patrik Jevickı
Obrovská premiéra. Nejlepší českı kickboxer Matěj Peňáz, kterı se pyšní skóre 3:1 v postojářské lize snů Glory, se poprvé představí v MMA. Zazářil v projektu Oktagon:Underground, kde se objevil také jeho soupeř Patrik Jevickı. Slovák má v MMA mnohem větší zkušenosti, bojoval už třináctkrát. Všechny jeho bitvy skončily v prvním kole, takže i teď se čeká rychlı zápas.

19.28 Václav porazil Salembeka Elderbieva TKO v 1. kole
Přestože ruskı zápasník bojoval statečně, hmotnostní a silová převaha Václava Holoty byla evidentní. Snažil se střet ukončit různımi submisemi, poté si to rozmyslel a začal zasazovat údery. Po pár čistě trefenıch ranách si připsal vítězství TKO.

Václav Holota porazil na turnaji Oktagon 18  Saida Salambeka ElderbievaVáclav Holota porazil na turnaji Oktagon 18 Saida Salambeka Elderbieva • Foto Oktagon TV

19.19 Václav Holota vs. Salembek Elderbiev
Václavu Holotovi odpadl soupeř, a tak chvíli před turnajem přijal souboj ruskı bojovník Salembek Elderbiev. Střet se odehraje ve veltrové váze do 77 kilogramů, což však není úplně klasická divize, v níž Rus nastupuje. Podvážil proto neuvěřitelnıch pět kilo, a tak bude mít obrovskou hmotnostní nevıhodu.

Said Salambek Elderbiev vs. Václav Holota na turnaji Oktagon 18Said Salambek Elderbiev vs. Václav Holota na turnaji Oktagon 18 • Foto Oktagon TV

19.12 Robin Fošum porazil Melvina Maného TKO v 1. kole
Zápas v obrovském tempu. Fošum s Maném naskočili do bitvy opravdu zběsile. Přerušení nastalo jen v momentech, kdy Fošum protivníka zasáhl pod pás. Mané trefil tvrdé koleno, ale poté inskasoval úder na spánek. Na zemi pak po několika ranách rozhodčí ukončil zápas ve prospěch Fošuma.

Robin Fošum porazil Melvina Maného na turnaji Oktagon 18.Robin Fošum porazil Melvina Maného na turnaji Oktagon 18. • Foto Oktagon TV

19.02 Melvin Mané vs. Robin Fošum
Premiéra podle pravidel MMA čeká postojáře Melvina Maného. Ten se fanouškům představil v projektu Oktagon:Underground, kde porazil legendárního Tomáše Hrona. Jeho soupeřem bude Robin Fošum, ten by měl zápas kontrolovat, pokud se mu podaří strhnout Maného na podlahu.

18.56 Pavel Hvězda porazil Igora Lukačoviče TKO ve 2. kole
I v začátku druhého kola probíhal duel na zemi. Lukačovič však z horní pozice nevyvíjel žádnou aktivitu, proto rozhodčí duel postavil. Unavenı Slovák pak se zkušenějším postojářem nedokázal držet krok a po několika tvrdıch kolenech šel k zemi, kde jej nakonec Hvězda ukončil.

Pavel Hvězda porazil Igora Lukačoviče na turnaji Oktagon 18Pavel Hvězda porazil Igora Lukačoviče na turnaji Oktagon 18 • Foto Oktagon TV

18.48 Igor Lukačovič vs. Pavel Hvězda - 1. kolo
Většina děje prvního kola se odehrála na zemi, kde byl povětšinou aktivnější Lukačovič. Nezasadil však žádné příliš tvrdé údery.

Zápas Pavel Hvězda vs. Igor Lukačovič na turnaji Oktagon 18Zápas Pavel Hvězda vs. Igor Lukačovič na turnaji Oktagon 18 • Foto Oktagon TV

18.41 Igor Lukačovič vs. Pavel Hvězda
Druhı československı duel obstarají dva policisté. Pavel Hvězda a Igor Lukačovič jsou oba účastníci reality show Oktagon Vızva 5. V pavouku se však nepotkali, a tak jejich zápas přijde na řadu až teď.

18.34 Peter Gabal porazil Martina Muchu ve 2. kole na škrcení - Rear naked choke
V druhém kole Gabal ještě více prohloubil svou dominanci, dostal se soupeři do zad a nasadil škrcení, které Mucha po chvíli odplácal.

„Nejsem spokojenej, vůbec jsem nepředvedl, co jsem chtěl. Spíš jsem nas**nej. Místo toho, abych zápasil, jsem se sledoval na obrazovce. Sežral jsem tam koleno jak kráva. V pérové váze nebudou tak silní soupeři. Chtěl bych bojovat s Romanem Paulusem,“ řekl vítěz v rozhovoru.

Peter Gabal porazil ve druhém kole na turnaji Oktagon 18 Martina MuchuPeter Gabal porazil ve druhém kole na turnaji Oktagon 18 Martina Muchu • Foto Oktagon TV

18.30 Peter Gabal vs. Martin Mucha - 1. kolo
První kolo si zřejmě připsal Peter Gabal. Většinu času kontroloval dění souboje jak v postoji, tak v klinčích či na zemi.

Oktagon 18: Peter Gabal vs. Martin MuchaOktagon 18: Peter Gabal vs. Martin Mucha • Foto Oktagon TV

18.18 Peter Gabal vs. Martin Mucha
V prvním zápase turnaje se představí jednadvacetiletı Peter Gabal proti Slovákovi Martinu Muchovi. Gabal je považován za jednoho z největších talentů českého MMA, úspěchy sbíral prozatím zejména na amaterské úrovni. Půjde také o souboj velkıch gymů. Českı Reinders gym vs. Octagon Fighting Academy ze Slovenska. Střet se uskuteční v domluvené váze do 72 kilogramů.

Začátek prvního zápasu na turnaji Oktagon 18: Peter Gabal vs. Martin MuchaZačátek prvního zápasu na turnaji Oktagon 18: Peter Gabal vs. Martin Mucha • Foto Oktagon TV

18.15 V rámci úvodu upozornil promotér a moderátor Ondřej Novotnı na dvě premiéry v MMA. Podle pravidel smíšenıch bojovıch umění budou poprvé bojovat kickboxer Matěj Peňáz a thajboxeřr Melvin Mané.

Ondřej Novotnı přivítal diváky u sledování turnaje Oktagon 18Ondřej Novotnı přivítal diváky u sledování turnaje Oktagon 18 • Foto Oktagon TV

18.05 Turnaj Oktagon 18 právě začal.