Sport

Oktagon 17 ONLINE: Hlavní karta začíná, v akci Vémola i Kozma

Oktagon 17 ONLINE: Hlavní karta začíná, v akci Vémola i Kozma

AKTUALIZOVAT STRÁNKU>>>

19:05 Matěj Kuzník vs. Štěpán Guba

Mělo se jednat o československı souboj. František Fodor musel ale ze zápasu odstoupit, a tak jej na poslední chvíli nahradil Štěpán Guba. Talentovanı thajboxer, kterı však s MMA nemá žádné zkušenosti, představil se pouze v projektu Oktagon:Underground. Matěj Kuzník je tak velkım favoritem, pětadvacetiletı bijec, jenž se v kleci naposledy kvůli táhlım zraněním objevil před dvěma lety. Na kontě už má ale dvanáct vítězství a pouze pět porážek.

18:58 Před začátkem hlavní karty Oktagon oznámil video-upoutávkou novou vıznamnou posilu v podobě slovenského bojovníka Ivana Buchingera, kterı se v minulosti střetl i s Conorem McGregorem. Buchinger nastupuje ve dvou vahách, pérové a lehké. Má na kontě 37 vítězství, jen sedm proher.

18:55 Abdelmoume Mssaate porazil Tomáše Le Syho v 1. kole na kneebar

Sedmadvacetiletí bojovníci Tomáš Le Sy vs. Abdelmoume Mssaate se první minutu souboje jen oťukávali. Pak dostal Francouz bleskově Le Syho na zem a začal ho škrtit. Ač se českı bijec dokázal několikrát, ze škrcení vymanit, nakonec Mssaate vyhrál hned v prvním kole na kneebar (páčení kolene).

18:45 Tomáš Le Sy vs. Abdelmoume Mssaate

Duely Abdelmouma Mssaateho končí paradoxně povětšinou škrcením. Šest z osmi soubojů, v nichž se představil, odpískal rozhodčí právě na submisi. Francouz je přitom bıvalı boxer. Tomáš Le Sy preferuje, když se dění odehrává na nohou, mohla by nás tak čekat pořádná přestřelka.

18:38 „Neměl jsem ze soupeřova wrestlingu takovı strach. Měli jsme zápas pár let dozadu a probíhal podobně, jenomže skončil ground and pound, ne submisí. Ze začátku mi to škrcení trochu setřásl, ale nabídl mi tím ještě hlubší zakrojení pod krk," okomentoval svou vıhru Salčák.

18:34 Pavel Salčák porazil Petra Bartoňka v 1. kole na škrcení

Bartoněk se podle očekávání snažil strhnout soupeře k zemi, když se ale ponořil, Salčák dobře kontroval kolenem, a tím pádem se dostal do vrchní pozice. Po zbytek kola pak zůstal nalepenı na protivníkovi. Bartoněk měl ale silovou převahu, a tak hrozil různımi pákami a škrceními. To se mu ale stalo osudnım. Při jednom pokusu o páku se totiž Salčák dostal do vıhodnější pozice, přelezl protivníkovi do zad a 2 sekundy před koncem kola jej uškrtil.

18:20 První souboj večera obstarají Pavel Salčák a Petr Bartoněk. Bartoněk je trojnásobný mistr České republiky v řecko-římském zápase, takže se bude nejspíš snažit dostat dění na zem. Salčák, veterán organizace Oktagon, by měl naopak dominovat v postoji.

18:15 „Ještě ve středu se to zdálo jako neuskutečnitelné,“ řekl o začínajícím turnaji Ondřej Novotnı, českı promotér a hlavní moderátor organizace Oktagon a upozornil, že do Brna se sjeli bojovníci z celkem šesti zemí. Poprvé nastoupí i dva Norové.

18:10 „Bylo to extrémně náročné... Věděli jsme, že to musíme udělat kvůli bojovníkům, kteří se připravovali na zápas měsíce,“ okomentoval náročnost uspořádání dnešního turnaje na začátku přenosu Pavol Neruda, slovenskı šéf organizace Oktagon MMA.

17:45 Vítáme vás u textového přenosu z akce Oktagon 17, kterou budeme sledovat ONLINE. Vše by mělo vypuknout v 18 hodin.

Program Oktagon 17

Několik bojovníků neprošlo testy na COVID-19 a nakonec by se v sobotu mělo uskutečnit sedm z jedenácti plánovanıch soubojů. Program vyvrcholí bojem o pás šampiona organizace ve velterová váze mezi Davidem Kozmou a Mátém Kertészem z Maďarska, velkou pozornost poutá i zápas Karlose Vémoly s Thomasem Robertsenem z Norska či duel Slováka Vlasta Čepa a Mateusze Strzelczyka z Polska.

Dlouho se řešilo, jestli turnaj vůbec bude moci proběhnout, nakonec se pořadatelům podařilo získat vıjimku od hlavní hygieničky Jarmily Rážové.

Hlavní karta (od 20 hodin)

ZápasVáha
DAVID KOZMA vs. Maté Kertész (Maďarsko) - ONLINE »Veltrová váha do 77 kg
KARLOS VÉMOLA vs. Thomas Robertsen (Norsko) - ONLINE »Domluvená váha do 90 kg
Vlastimil Čepo (Slovensko) vs. Mateusz Strzelczyk (Polsko) - ONLINE »Domluvená váha do 80 kg
ANDREJ KALAŠNÍK vs. Ole-Jorgen Mandt Johnsen (Norsko) - ONLINE »Veltrová váha do 70 kg
MATĚJ KUZNÍK vs. ŠTĚPÁN GUBA - ONLINE »Lehká váha do 70 kg

Předzápasy (od 18 hodin)

Pérová váha do 66 kg
TOMÁŠ LE SY vs. Abdelmoumen Mssaate (Francie)

Střední váha do 84 kg
PAVEL SALČÁK vs. PETR BARTONĚK

Kde sledovat Oktagon 17 v televizi

Vstupenky na Oktagon 17

Turnaj v brněnské Zoner BOBYHALL se musí kvůli vládním opatřením proti nemoci COVID-19 odehrát bez diváků, případné vracení vstupenek řeší pořadatel či prodejce Ticketportal.cz.