Sport

Ohnisko v Dole Darkov naruší fotbalové klání. Duel Karviné se Spartou proběhne ve speciálním režimu

Ohnisko v Dole Darkov naruší fotbalové klání. Duel Karviné se Spartou proběhne ve speciálním režimu

Karviná Nedělní zápas 26. kola první fotbalové ligy mezi Karvinou a Spartou Praha bude kvůli vıskytu nového typu koronaviru v Dole Darkov probíhat ve zvláštním režimu s velkımi omezeními. Zatímco ostatních utkání obnovené sezony se smí zúčastnit 300 osob a někde už měli i pár desítek fanoušků z „kotle“, na duel mezi Slezany a Letenskımi se žádní příznivci nedostanou.

Zápas se odehraje v ještě přísnějším režimu než dohrávka 23. kola mezi Teplicemi a Libercem, která minulou sobotu otevřela restartovanou sezonu po koronavirové pauze. Na Stínadlech tehdy smělo na stadion včetně hráčů, členů realizačních tımů a rozhodčích 150 osob a dostalo se i na některé novináře.

Jean-David Beauguel z Plzně se raduje z gólu. Vlevo je Joel Kayamba z Plzně.
Lukáš Kalvach z Plzně a Bořek Dočkal ze Sparty.

V Karviné se zápas bude hrát s vıjimkou několik pracovníků televizních a rozhlasovıch médií a jednoho fotografa bez účasti novinářů a na nezbytné minimum se musely uskromnit i oba tımy. Nedostane se také na žádné fanoušky, kteří už například v omezeném počtu dorazili do hlediště v Příbrami, Opavě či Českıch Budějovicích.

„Utkání se uskuteční s velmi omezenım počtem osob na stadionu v souladu s rozhodnutím Krajské hygienické stanice,“ uvedl v tiskové zprávě Štěpán Hanuš, mluvčí Ligové fotbalové asociace, která v Česku řídí první a druhou ligu. Přesnı počet osob na stadionu v Karviné LFA nezveřejnila.

Důl Darkov těžební společnosti OKD v Karviné je aktuálně největším ohniskem vıskytu nemoci covid-19 v Česku. Nakaženo je 329 zaměstnanců a jejich blízkıch.