Sport

Ogierova série je u konce. Rallye Monte Carlo ovládl Neuville

Ogierova série je u konce. Rallye Monte Carlo ovládl Neuville

Neuville po třech etapách držel třetí místo s minimálním mankem 6,4 sekundy, ale v čtyřdílném programu posledního dne nenašel přemožitele. Závěrečnou speciálně bodovanou erzetu vyhrál před Ogierem o 16 tisícin a v Monte Carlu vytěžil maximální počet 30 bodů.

Vicemistr světa ze čtyř posledních ročníků vyhrál v Monte Carlu devět z 16 rychlostních zkoušek včetně posledních šesti. „V posledních dvou dnech jsme se cítili skvěle a dokázali jsme smazat ztrátu. Nějakou dobu jsme na tohle vítězství čekali a konečně jsme se předvedli. Je to skvělı start do sezony,“ radoval se Neuville po třináctém vítězství v kariéře.

V Monaku byl dosud nejlépe vloni druhı, v roce 2016 tu skončil třetí. Letos ukončil nadvládu francouzskıch jezdců, kteří soutěži dominovali od roku 2010, kdy vyhrál Brian Bouffier. Další dva ročníky ovládl další sedminásobnı vítěz Sébastien Loeb, pak přišla Ogierova éra.

Za vedoucím triem skončil s více než tříminutovou ztrátou Fin Esapekka Lappi s fordem. Úvodní soutěž skončila neúspěchem pro úřadujícího šampiona Otta Tänaka z Estonska, kterı ve druhé etapě odstoupil po těžké nehodě.