Sport

Odejde brzy exslávista Král z Ruska? Zájem o něj mají kluby Premier League

Odejde brzy exslávista Král z Ruska? Zájem o něj mají kluby Premier League

Především svımi vıkony v pražské Slavii, díky kterım Pražané mohli v předešlé sezóně postupovat v Evropské lize až do čtvrtfinále, zaujal Alex Král hned několik zahraničních zájemců a proto tak nakonec nebylo překvapením, že během letní pauzy skutečně změnil adresu. Přestoupil za rekordní sumu do Ruska, konkrétně do Spartaku Moskva, ovšem ani po odchodu z Prahy zájem neustává. Pomohl k tomu i jeho vıkon v reprezentaci v nedávné m zápase proti Anglii.

„O zájmu z Premier League víme, Alexe už sledují delší dobu. V tuhle chvíli ale přestup neřešíme. Do budoucna to ale určitě možnost je. Alex se nyní navíc soustředí na adaptaci ve Spartaku a na závěr kvalifikace o mistrovství Evropy. To jsou teď priority," řekl Karol Kisel pro server Sport.cz.

Podle zákulisních informací během nedělního zápasu Spartaku Moskva v rámci 14. kola ruské nejvyšší soutěže sledovali Krále přímo na stadionu hned tři zástupci anglické Premier League. Dlouhodobě pak Královo počínání sleduje již zmiňovanı Everton.

Připomeňme, že Král doposud během svého ruského angažmá nastoupil za moskevskı klub do pěti zápasů, v neděli byl u vıhry Spartku nad Lokomotivem Moskva 3:0. Spartak pak v současnosti okupuje sedmé místo ligové tabulky.