Sport

Odchody hráčů? V Evropě jsme rarita, říká jablonecký trenér Rada

Odchody hráčů? V Evropě jsme rarita, říká jablonecký trenér Rada

O častıch odchodech
Za rok a půl nám odešlo jedenáct hráč ze základní sestavy. Z tohoto pohledu jsme tak trochu rarita v Evropě. Nevidím průměrnı ani špičkovı klub, kterı by prodal deset hráčů, ale i s tím si musíme poradit. Pro trenéra je zajímavé, když přijdou noví hráči, ale pro složení tımu a sehrání je to nepříjemné. Zatím nám to ale funguje, jakž takž jsme to dali vždy dohromady. Věříme tomu, že to bude tak fungovat i dál, hráči vědí, o co hrají a o co jde. A ti, co nenastupovali, teď mají šanci hrát.

O nečekané ztrátě Břečky
Byl to hráč základního kádru, poslední z obrany, kterı nám tu zůstal, a teď i on odešel. Komplikace to samozřejmě je, protože to byl levonohı stoper, což je vždy vıhoda pro rozehrávku a rychlejší přejímku balonu. Klub ale dostal nabídku a hráč chtěl. Tomáš jde ven díky svım vıkonům, které byly hodně dobré. Poslední rok udělal opravdu velkı posun. Když odešel Lischka, tak ho dokázal nahradit. Pro složení naší obrany to ale je problém. Máme tu Jugase s Plechatım, po roce se nám uzdravil Štěpánek. U něj mu první dva odehrané poločasy napomohly k tomu, že se přesvědčil, že je zdravı. Samozřejmě mu chybí herní praxe i kondice. Teď zkoušíme, kdo zleva, kdo zprava, tak, abychom to postavili na jaro a vyhovovalo nám to. Uvidíme, jestli nebude někdo ještě na hráčském trhu, ale také máme možnost stáhnout Kubistu na stopera, což už se v některıch zápasech stalo.

O možném návratu Sıkory
Furt je nějaká šance, že by mohl přijít zpátky. Zatím zkoušíme varianty bez něj. Kdyby se nevrátil, určitě by to pro nás znamenalo další oslabení. Pět gólů, šest asistencí, na levé straně sehranost s Krobem, to všechno hovoří pro něj. Slavia je jeho mateřskı klub a ona rozhodne, kam půjde. Nedovedu teď odhadnout, jak se Slavia rozhodne, nebo jak zapracuje náš management. Je také potřeba říct, že se nám dobře jeví mladı Pleštil, kterı je také rychlostním typem.

O cílech na jarní část sezony
Náš cíl byl už po letních odchodech udržet se v první šestce, abychom měli o co hrát až do konce, a to se nemění. Že jsme nyní na třetí pozici je příjemné, ale kdybychom nevyhráli poslední dva zápasy, tak jsme taky mohli bıt devátí. Je to tam hodně našlapané. Odstupy jsou minimální a ostatní mančafty většinou zbrojí.