Obří slalom v Beaver Creeku ovládl americký lyžař Ford

Třicetiletı rodák z Oregonu byl před domácím publikem suverénní, mistra světa Henrika Kristoffersena z Norska na druhé příčce porazil o osm desetin sekundy. Třetí skončil už s více než sekundovou ztrátou další Nor Leif Kristian Nestvold-Haugen.

Ford vedl v Beaver Creeku už po prvním kole, v němž lyžařům houstnoucí mlha a sněžení stále více komplikovaly orientaci mezi brankami a závod musel bıt několikrát přerušen. Ve finále, které už se jelo za lepších podmínek, druhou nejrychlejší jízdou kola svůj triumf potvrdil a ujal se vedení v průběžném hodnocení disciplíny.

V předchozích 85 startech v SP přitom Ford nikdy nedosáhl ani na stupně vítězů. Nyní ukončil dlouhé čekání Američanů na další úspěch v obřím slalomu. Naposledy v této disciplíně vyhrál v Söldenu v roce 2015 Ted Ligety. Pětatřicetiletı specialista útočil na pódiové umístění i dnes, druhé kolo ale pokazil a ze čtvrtého místa se propadl na jedenáctou příčku.

Vítězi úvodního závodu sezony ze Söldenu Francouzi Alexisi Pinturaultovi se v Beaver Creeku ani jedna jízda nevydařila a obsadil 17. místo.