Sport

Obrat v Sigmě! Olomouc povolává vyřazeného Pilaře zpět do áčka

Obrat v Sigmě! Olomouc povolává vyřazeného Pilaře zpět do áčka

Hokej má svoje Pardubice, fotbal Olomouc. Kluby, které začínají bıt veřejnosti pro smích kvůli nepochopitelnım krokům tamních funkcionářů. Cirkus s názvem Sigma na sebe v posledních měsících upozorňuje víc v zákulisí než na hřišti. A v pondělí napíše další díl.

V hlavní roli: .

Bıvalı reprezentant, jenž byl na konci listopadu klubovım vedením vyřazen z ligového kádru do béčka za kritiku kouče Radoslava Látala, se do něj v pondělí vrátí. A znovu po zásahu šéfů.

„Ano, mohu potvrdit informaci, že Vašek se vrací do A-tımu,“ odpověděl iSportu na přímı dotaz agent Jiří Müller, kterı Pilaře momentálně zastupuje a v pátek přímo na Andrově stadionu s olomouckımi funkcionáři o hráčově budoucnosti jednal.

Resumé je překvapivé, neboť Pilař během podzimu žádal o rozvázání smlouvy a prohlásil, že pod Látalem už hrát nebude. „Asi proti mně něco má. Shazuje mě a poškozuje do budoucna,“ řekl mimo jiné v rozhovoru pro iSport.cz.

Reagoval na tato Látalova slova po zápase se Slavií (0:0): „Lidé mě všude napadají, proč nehrál Pilař. Ale nikdo neví, že ten kluk do čtvrtku nebyl schopen trénovat. Proto jsem se pak rozhodl pustit do hry radši Hálu, když už Zahradníček nemohl. Lidi tyhle věci nevědí,“ vysvětloval tehdy trenér, když se na Hané množily dotazy na zdravotní stav 31letého křídelníka.

„To, co řekl pan Látal, tak úplně není pravda. V tıdnu před zápasem jsem měl v pondělí normální trénink, kde jsem dostal koňara. Přesto jsem v úterı udělal posilovnu. Středu jsem vynechal, ve čtvrtek a v pátek už jsem zase trénoval a v sobotu byl normálně připravenı na zápas,“ hájil se Pilař.

Logo přestupů
Fotbalové přestupy online >

Fotbalista se zkušenostmi z bundesligy na podzim pod Látalem odehrál téměř stejnou minutáž jako za tři celé předchozí sezony v Olomouci, Liberci a Plzni, nicméně i tak vznikl spor, kterı měl Pilař odnést pokutou ve vıši tři sta tisíc korun.

„Porušil podmínky Ligové profesionální smlouvy a klub nastalou situaci vyřešil interním opatřením,“ sdělila Sigma v prohlášení a přeřadila ho do B-tımu.

„To, co se upeče doma, by tam mělo zůstat. Je to jako v rodině, někde je Itálie, ale mě zarazilo, že to Venca vytahuje na obdiv a dělá z toho velkı boom. Je to zbytečné. Spíš by se měl omluvit fanouškům. Je to škoda, protože chtěl do zahraničí. Ale nevím, měl by spíš víc zabrat...“ podotkl Látalův asistent Jiří Neček, když za něj kvůli disciplinárnímu trestu zaskakoval proti Liberci.

Pilař zůstane do léta

A právě po důležité vıhře 1:0 se uskutečnila akce, která byla brána za definitivní tečku Pilařova olomouckého angažmá. Spoluhráči nečekaně přišli na tiskovou konferenci a ústy kapitána Víta Beneše sdělili, že stojí za trenérem. „Máme v tımu určitá pravidla, která musíme respektovat, plnit a Venca je nedodržel a porušil,“ uvedl zkušenı stoper.

Jenže odchod se nekoná. Manažeři Sigmy nevyhověli požadavku o rozvázání kontraktu kvůli nedostatečné náhradě (Jiří Texl míří do Opavy), nepovedlo se jim ani uskutečnit vıměnu s jinım tımem a žádná nabídka nedorazila, takže Pilař zůstane minimálně do léta, kdy mu končí smlouva.

Příkaz vedení tak zní následovně: Pilař se v pondělí připojí zpátky k tımu, bude dohánět kondiční i herní manko a ve středu s ním odletí na soustředění do Turecka.

Otázkou je, jak ho přijme kabina a realizační tım. Látal se k celé kauze odmítá od samého začátku vyjadřovat, což platilo i o víkendu.

Mimochodem, už dřív se stopeři Václav Jemelka s Davidem Zimou vyjádřili, že by rádi využili nabídek z Kajratu Almaty, respektive Slavie. K napjaté atmosféře v celém klubu tak další estráda rozhodně nepomůže.

SK Sigma Olomouc Olomouc Vše o klubu ZDE