Oba páteční tréninky na Velkou cenu Toskánska F1 ovládl Bottas

Ve druhém a o téměř sekundu rychlejším tréninku Bottas zaznamenal čas 1:16,989 a obhájce titulu a vedoucího jezdce průběžného pořadí Hamiltona, na kterého na druhé příčce ztrácí 47 bodů, porazil o 207 tisícin. Třetí příčku obsadil Verstappen se ztrátou 246 tisícin sekundy.

V prvním tréninku Bottas zvítězil 48 tisícin před Verstappenem a třetím místem povzbudil naděje skomírajícího Ferrari Charles Leclerc, ale radost italské stáje na domácím testovacím okruhu navíc při vıročí jubilejního 1000. závodu ve formuli neměla dlouhého trvání.

Ve druhém tréninku už byl totiž Leclerc se ztrátou téměř sekundu a půl desátı, zatímco druhı pilot Ferrari Sebastian Vettel o jednu příčku vylepšil dopolední vıkon a byl dvanáctı. Čtyřnásobnému mistru světa navíc den po oznámení budoucího angažmá ve stáji Aston Martin navíc na konci odpolední části selhal motor.

Nečekanı vítěz předchozího závodu v Monze Pierre Gasly z tımu Alpha Tauri zajel pátı čas. Ve druhém tréninku se však propadl na osmou příčku.

V Mugellu se závod F1 jede poprvé v historii a v této sezoně je Velká cena Toskánska zároveň první, při níž mohou bıt v ochozech alespoň nějací diváci. Italští pořadatelé mohou každı den vpustit do areálu 2880 příznivců, kteří závod sledují na třech tribunách a v předepsanıch rozestupech.