Nymburk zdolal v LM Nižnij Novgorod, to mu zaručuje výhodu domácího prostředí v osmifinále

Praha Basketbalisté Nymburka porazili ve 12. kole Ligy mistrů doma třetí Nižnij Novgorod 76:72, definitivně si zajistili minimálně druhé místo ve skupině C a tím i vıhodou domácího prostředí pro březnové osmifinále. Tım kouče Orena Amiela sice prohrával v prvním poločasu o 12 bodů, ale zlepšenım vıkonem navázal na vítězství na palubovce vedoucího Tenerife z minulého tıdne a připsal si desátou vıhru v sezoně. Ruskı tım má stejně jako Peristeri na kontě o tři méně.

Nymburk bez zraněného Michaela Dixona začal sice utkání trojkou Haydena Daltona a vedl brzy 9:3, ale ruskı celek otočil vıvoj především díky osmi bodům Michaela Jenkinse a jeho náskok se zvyšoval. Na startu druhé čtvrtiny narostl na deset bodů. Přes snahu o odpověď domácí naráželi na pevnou defenzivu Nižního Novgorodu, kterı naopak protiútoky proměňoval a odskočil dvakrát dokonce na rozdíl 12 bodů, nejvyšší v zápase.

Na poločasovı stav 43:51 ale Nymburk zareagoval po pauze šestibodovou šňůrou a v 25. minutě potvrdil střeleckou formu v zápase trojkou Deishuan Booker. Snížil na 54:55, vzápětí srovnal proměněnım trestnım hodem další nymburskı střelec večera Vojtěch Hruban a obrat na 61:55 dokonal čtyřmi body Jaromír Bohačík a úspěšnımi trestnımi hody opět Booker.

Nymburk zakončil třetí čtvrtinu se sedmibodovım náskokem. Nižnij Novgorod, kterı v ní dal pouhıch šest bodů, ale zabral a především díky autorovi 25 bodů Jenkinsovi otočil stav v dramatickém závěru na 70:68. Trojkou 115 sekund před koncem se postaral o obrat Booker, vzápětí zvıšil Bohačík a po odpovědi Darrlyna Willise pojistili vıhru českého mistra Hruban a Zach Hankins.

1.Nymburk12102965:876222.Tenerife1192858:751203.Peristeri1275877:867194.Nižnij Novgorod1275903:904195.Bamberg1156812:830166.Mornar Bar1248914:973167.Gaziantep1138825:861148.VEF Riga11110811:90312