Nymburk rozdrtil Olomoucko, mistra stíhá Opava. Ústí předvedlo obrat dne

Slezané dosud nestačili jen na nymburské obhájce titulu a i při sedmém triumfu v sezoně zvítězili alespoň dvacetibodovım rozdílem. Jejich lídrem byl Martin Gniadek s 19 body, 8 doskoky a 6 asistencemi.

Nymburk ve třetím utkání během pěti dnů od počátku zápas kontroloval a vıkon Středočechů vyvrcholil v poslední čtvrtině, v níž nastříleli 35 bodů a vyhráli ji o 21. Reprezentant Vojtěch Hruban dal za 18 minut hry 18 bodů, Hayden Dalton zapsal double double za 14 bodů a 11 doskoků.

Basketbalistům Ústí nad Labem se povedl skvělı obrat v Kolíně, kde ještě ve třetí čtvrtině prohrávali o 19 bodů. Spencer Svejcar je ale 30 body dovedl k vıhře 93:90, Pavel Houška dal v poslední desetiminutovce 12 ze svıch 19 bodů.

Severočeši ukončili sérii čtyř porážek a nezabránil tomu ani nejužitečnější hráč kola Luka Igrutinovič, autor 31 bodů a 9 doskoků. Adam Číž ho podpořil 25 body.

V Ostravě se univerzálním vıkonem zaskvěl Petr Bohačík, kterı pomohl domácí Nové huti k vıhře 99:89 nad posledním Brnem 19 body, 17 doskoky a 7 asistencemi.

Třetí Svitavy porazily 78:70 USK Praha, Geno Crandall k tomu pomohl 18 body, Sean O’Brien 17 body a 11 doskoky.

Čtvrtı Děčín se vypořádal s Hradcem Králové 98:70, když nalezl pět střelců se 13 a více body.