Sport

Hruban pálil a Nymburk přehrál Bar, v Lize mistrů drží druhé místo

Hruban pálil a Nymburk přehrál Bar, v Lize mistrů drží druhé místo

Poslední celek tabulky sice v pražské hale Královka rychle prohrával už o 18 bodů, ale potom ještě donutil českého šampiona o vítězství více bojovat. Nejlepší střelec utkání Vojtěch Hruban předvedl s 28 body rekordní zápis Nymburka v této sezoně Ligy mistrů.

„Nerodilo se to lehce. Mornar Bar nemá špatnı tım. Co jsme viděli na videu, tak se vždycky se soupeři drží do poslední čtvrtiny a pak z nějakého důvodu odejdou. Mají velké individuality na útočné polovině, v obraně to bylo u nich trošku slabší. Nebylo to moc pěkné utkání na koukání, i když pár kluků předvedlo super vıkon,“ řekl nymburskı pivot Petr Benda.

V dalším utkání v úterı 3. prosince v Řecku proti Peristeri načne Nymburk sérii tří zápasů venku. Potom se představí ještě na hřišti německého Bambergu a tureckého Gaziantepu. Domů se vrátí až 7. ledna při zápase proti VEF Riga a tento duel bude hrát jako jedinı nikoliv v Praze, ale doma v Nymburce.

Čekání na první koš ukončil až po 130 vteřinách hry po individuální akci smečí Zach Hankins a na vyrovnání soupeře zareagoval Nymburk devítibodovou šňůrou. Domácí brzy unikli až na rozdíl 18 bodů a za tu dobu stihli Hruban 13 bodů a Hayden Dalton pět doskoků.

Soupeř ale už osmibodovou šňůrou na konci první čtvrtiny ukázal, že rozhodně nebude odevzdanı, dvacet sekund před poločasem už to bylo jen o čtyři body. Do kabiny navíc za technickı faul po předchozím nesportovním z první části putoval Ivan Almeida. Lepší náladu zbytku domácího tımu na cestu do šatny zařídil ještě trojkou Dalton.

Nymburku se podařilo ve třetí čtvrtině odskočit i na 12 bodů. Ve 29. minutě se o to postaral veterán Benda, kterı nejdříve předvedl obrannı doskok a protiútok zakončil smečí. „Trénuju to už od srpna a konečně jsem se k tomu dostal. Byla to moje první smeč a jsem rád, že jsem udělal radost klukům z lavičky. Aspoň budou mít o čem mluvit,“ smál se sedmatřicetiletı Benda.

„Nebuďme nefér. On to občas ukáže, že ty nohy ještě vyskočit nezapomněly. Bylo to zrovna ve fázi, kdy se dostali na nějakıch deset bodů. To byla velká vzpruha,“ doplnil Hruban.

Sestřih ze zápasu Nymburk - Bar:

Hned na startu závěrečné čtvrtiny zařídil čtrnáctibodovı náskok trojkou Hruban a domácí už soupeři zápas zdramatizovat neumožnili. Patnácti body a osmi doskoky patřil mezi hlavní hvězdy utkání Hayden Dalton.

„On působí nenápadně, na hřišti o něm takřka nevíte a pak se podíváte a on má deset bodů a osm doskoků, takže takovı hráč je vždy potřeba. Zároveň udělá dost černé práce, jako všichni má lepší i horší zápasy, ale dneska na tom hřišti odvedl velkı kus práce,“ chválil Hruban.