Nymburk porazil USK až po prodloužení a udržel neporazitelnost

Nymburk přijel na Folimanku bez nejlepších střelců Bohačíka s Hrubanem, kteří po náročném reprezentačním programu dostali volno. A v úvodu zápasu to rozhodně nevypadalo, že by šestnáctinásobní šampioni měli mít problémy. První čtvrtinu vyhráli 31:18 a dostali se do vedení až o 15 bodů.

Jenže domácí ve druhém poločase srovnali se soupeřem krok a ve čtvrté čtvrtině skóre otočili, vypracovali si náskok čtyř bodů a necelé tři minuty před koncem vedli o dva body. Nymburk ale srovnal a nakonec o vítězství nad USK rozhodl stejně jako v nedávném finále poháru až v prodloužení.

Nymburk tak prodloužil rekordní ligovou sérii na 84 vítězství. Středočeši, které už příští tıden čeká úvodní osmifinále Ligy mistrů s tureckım celkem Bandirma, naposledy v nejvyšší soutěži prohráli 31. března 2018, kdy podlehli Pardubicím.