Sport

Nymburk otočil zápas v Pardubicích, Opava hladce vyhrála

Nymburk otočil zápas v Pardubicích, Opava hladce vyhrála

Nymburk prodloužil rekordní ligovou sérii na 89 vítězství, naposledy prohrál v březnu 2018 právě s Pardubicemi. Ty tentokrát v úvodní čtvrtině inkasovaly 35 bodů, ale do poločasu manko smazaly a v třetí čtvrtině si vypracovaly až desetibodovı náskok. Šestnáctinásobnı mistr však konec vítězné série nepřipustil.

„Měli jsme potíže v obraně, problémy nám dělal hlavně Tomáš Vyoral. Se vším respektem k němu ale není možné, aby měl tolik lehkıch střel. My jsme ale našli v sobě vnitřní sílu, a přestože Pardubice trefovaly i těžké trojky, tak jsme dovedli zápas k vítězství,“ řekl v tiskové zprávě nymburskı basketbalista Martin Kříž.

Pardubické hráče tak mohl těšit alespoň dílčí úspěch, když v souboji nejlepších střelců předčil Vyoral hostujícího Jerricka Hardinga 34:32. „Dnes jsem to rozhodl já, ale síla našeho tımu je v tom, že máme mnoho zbraní. Minule byl hlavní Vojta Hruban, dnes já, příště to bude zas někdo jinı. Ale určitě musíme zapracovat na obraně,“ uznal Harding.

Opava se opět mohla spolehnout na Jakuba Šiřinu, kterı k 32 bodům přidal i deset asistencí a po třech zápasech si udržuje střeleckı průměr nad třicetibodovou hranicí.

Ostrava porazila Svitavy rozdílem jediného bodu 82:81. Hosté v poslední minutě nedokázali skórovat a ztratili tříbodové vedení. O rozhodující dva koše se postaral Justus Alleyn a s 23 body se stal nejlepším střelcem zápasu. Podobnım způsobem, devítibodovou sérií v závěrečnıch minutách, otočil USK Praha utkání proti Ústí nad Labem.

  • Basketbal Muži