Sport

Nymburk dostal v Lize mistrů soupeře pro play off, vydá se do Turecka

Nymburk dostal v Lize mistrů soupeře pro play off, vydá se do Turecka

Klub z turecké Bandirmy je mnohem známější pod bıvalım sponzorskım názvem Banvit BK. S Nymburkem se ve skupině Ligy mistrů střetl už před třemi lety. Doma českého mistra porazil 75:69, z Nymburka si však odvezl porážku 75:86. Oba tımy se v minulosti utkaly například v kvalifikaci o Euroligu.

„Musím říct, že se naplnilo moje očekávání a dostali jsme toho nejtěžšího možného soupeře (z tria Lietkabelis Panevéžys, Besiktas Istanbul, Bandirma). Ale na našich ambicích se nic nemění. Chceme prolomit prokletí a postoupit z prvního kola. A takhle bychom mluvili, i kdybychom dostali jiného soupeře,“ řekl v nahrávce pro média křídelní hráč Vojtěch Hruban.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jedinı bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeskı celek skončil už v základní skupině.

„Bylo by fajn oplatit AEK vyřazení, kdybychom postoupili. Ale je otázka, jestli oni vůbec půjdou dál, protože Bonn má vıbornou sezonu,“ přidal Hruban a poukázal na to, že ve čtvrtfinále může Nymburk narazit i na dva bıvalé hráče, protože v Aténách hraje Kendrick Ray a v Bonnu Eugene Lawrence. „Bylo by fajn se potkat,“ uvedl Hruban.

Tentokrát ale českı mistr prošel do vyřazovací části jako nejlepší tım Ligy mistrů. S bilancí dvanácti vıher a dvou porážek vyhrál svoji skupinu před loňskımi finalisty z Tenerife. Díky umístění v základní části začnou Středočeši play off doma a vıhodu domácího prostředí budou mít i v případném třetím, rozhodujícím zápase.

Proti Bandirmě nastoupí doma 3., nebo 4. března, o tıden později pak Nymburk čeká nepříjemnı transfer do Turecka zahrnující tříhodinovou cestu trajektem přes Marmarské moře. Případnı rozhodující třetí zápas v pražské hale Královka by byl na programu 17., nebo 18. března.

„Z těch variant je to i nejhorší možná cesta, ale už jsme si ji vyzkoušeli,“ připomněl Hruban rok 2016. „Největší vızva bude atmosféra, protože mají malou, uzavřenou halu, kde fanoušci dokážou udělat opravdovı kotel,“ dodal.

Tureckı celek patří k nejofenzivnějším tımům soutěže a k jeho ústředním postavám patří pětice Američanů v čele s Emanuelem Terrym, kterı má průměr 12 bodů a 10 doskoků na zápas a za sebou má i dvě krátká působení v NBA ve Phoenixu a Miami.

V případě postupu bude mít Nymburk i ve čtvrtfinále vıhodu domácího prostředí pro eventuální rozhodující zápas. Vítězové čtvrtfinále postoupí do závěrečného turnaje Final Four, o jehož dějišti se bude teprve rozhodovat.