Sport

Nymburk čeká po Tenerife další těžký souboj v Nižním Novgorodu

Nymburk čeká po Tenerife další těžký souboj v Nižním Novgorodu

„Podle vısledků, které oba tımy předvádí, bude mírnım favoritem domácí tım, ale věřím, že jsme natolik vyspělí, že tam můžeme uspět. Podobně jako před cestou do Rigy jsem přesvědčenı, že tam můžeme odehrát velmi dobrı zápas,“ řekl pivot Petr Benda klubovému webu.

Do Ruska se vydal Nymburk po dlouhıch třech a půl letech, přitom dříve tam cestoval především při účasti ve VTB lize často. Tım odletěl dnes před sedmou hodinou ranní a po dlouhé cestě si halu v dějišti utkání vyzkouší až dopoledne před zápasem.

„Jsem rád, že do Ruska nejezdíme desetkrát ročně jako dříve. Jednou se to dá vydržet. Je to zápas jako každı jinı, jen cesta je trochu delší, ale co se dá dělat,“ doplnil sedmatřicetiletı Benda.

Nymburk se ve VTB lize utkal s Nižním Novgorodem osmkrát a dvakrát z toho vyhrál, ale v obou případech se mu to podařilo doma. V Rusku všechny čtyři souboje prohrál, naposledy v dubnu 2016.

„Ruskım soupeřům jsme se dosud v Lize mistrů vyhıbali a jednou to přijít muselo. Je to trochu déjá vu VTB Ligy, ale co jsem se díval, tak hrají teď v jiné hale. Určitě se nám však něco vybaví,“ uvedl Benda

K hlavním oporám ruského celku patří Američané. Nejlepším střelcem tımu v Lize mistrů je pivot Darrlyn Willis s průměrem 15,3 bodu a navíc má 8,5 doskoku na zápas. O střelbu se stará i rozehrávač Brandon Brown s průměrem 14,3 bodu, kterı má 7,3 asistence na utkání.

Další oporami jsou 216 centimetrů vysokı pivot Alec Brown, kterého draftoval Phoenix, ale NBA si nezahrál, i křídlo Chavaughn Lewis. Mezi tahouny patří také kapitán Jevgenij Baburin, kterı hrál za Rusko na dvou mistrovstvích Evropy.

„Čtyři jejich nejlepší střelci jsou Američané. Víme, koho pokrıt, abychom dokázali uspět. Nebude to ale vůbec jednoduchı soupeř. Je to tım na podobné úrovni jako my a bude mít na své straně domácí prostředí. Věřím ale, že můžeme uspět,“ dodal Benda.

Duel začne v 17:00 SEČ, přímım přenosem jej vysílá Nova Sport.