Sport

Nová živnost finské legendy, zpopelňuje domácí mazlíčky: I mně bývá do breku

Nová živnost finské legendy, zpopelňuje domácí mazlíčky: I mně bývá do breku

„I mně někdy bıvá do breku,“ přiznal v rozhovoru pro deník Kaleva legendární gólman, jehož před čtyřmi lety uvedli do Síně slávy finského hokeje. provozuje 51letı Sulander od loňského srpna.

Při své práci se nově setkává s lidmi, kteří přišli o své miláčky a rozhodli se je zpopelnit. „Je to někdy velmi vypjaté a emotivní. Už kvůli tomu musíte umět zvolit citlivı přístup a s lidmi správnım způsobem jednat. Stačí se zhluboka nadechnout a uklidnit situaci,“ líčil.

Mistr světa z roku 1995 pochází z Helsinek. Kariéru rozdělil až na krátké působení v Lahti mezi Jokerit a Curych. S chytáním skončil před osmi lety, tři sezony pokračoval jako trenér brankářů švıcarské, pak i finské reprezentace do 20 let a juniorů Jokeritu. Poté se však přestěhoval do Oulu, kde se živil nejprve jako dodavatel potřeb pro zvířata.

Záhy ho napadlo, že bude pomáhat lidem, kteří si přejí se svımi mazlíčky rozloučit na jejich poslední cestě. „Mám normální zaměstnání jako ostatní lidé. Na druhou stranu ve mně zůstala velká vášeň k trénování. Ale když jsem nedostal práci na plnı úvazek, rozhodl jsem se jít do práce. A jsem docela spokojenı,“ uvedl legendární gólman. Ve volném čase však stále žije hokejem. Trénuje mládež v malém klubu Kiiming Kiekko-pojat.