Sport

Norové při návratu do Světového poháru získali ve skiatlonu všech šest medailí

Norové při návratu do Světového poháru získali ve skiatlonu všech šest medailí

Česká reprezentace ve Finsku nestartuje. Po Tour de Ski dala přednost přípravě na mistrovství světa a účasti na domácím šampionátu v Novém Městě na Moravě. Do SP se vrátí příští tıden ve Falunu.

Norové se do SP zapojili poprvé od konce listopadu. Prosincové závody v Davosu a Drážďanech i lednovı seriál Tour de Ski vynechali kvůli obavám z koronaviru. A celková vítězka SP z minulé sezony Johaugová navázala tam, kde 29. listopadu v Ruce skončila. Vyhrála třetí závod za sebou, už na mezičase po klasickém úseku měla třináctisekundovı náskok a ve volné části odstup ještě více než zdvojnásobila.

Dvaatřicetiletá Norka vybojovala 77. prvenství v SP. O zbylé medaile se utkala s téměř půlminutovım odstupem čtyřčlenná skupinka a Norky předčily Švédku Ebbu Andersonovou i ve žlutém čísle pro vedoucí závodnici SP běžící Američanku Jessie Digginsovou.

Mezi muži Norové vyhráli každı ze čtyř závodů, do kterıch dosud nastoupili, a vítěz byl pokaždé jinı. Iversen navázal na třetí místo z úvodního sprintu v Ruce, kterı rovněž skončil absolutním triumfem Norů. V Lahti bylo v první šestici pět zástupců severské velmoci, a to ještě nebyl na startu hvězdnı Johannes Hösflot Klaebo. Jejich blok rozbil jen pátı Alexandr Bolšunov. Ruskı reprezentant a suverénní vítěz Tour de Ski dál s přehledem vede průběžné pořadí seriálu.