Sport

Nominace sjezdařů na MS: tahounky Ledecká s Dubovskou, šance i pro mladé

Nominace sjezdařů na MS: tahounky Ledecká s Dubovskou, šance i pro mladé

Dvojnásobná olympijská šampionka Ledecká, která v této sezoně Světového poháru dvakrát vystoupila na stupně vítězů, předběžně plánuje vedle rychlostních disciplín účast také v kombinaci a v obřím slalomu. „Kvůli kombinaci jsme už během ledna zařadili nějakı slalomovı trénink, ale jinak platí, že jdeme závod od závodu a MS zatím na programu není. Nechci se pouštět do žádnıch úvah nebo čísel, doufám ale, že se proti poslednímu MS zlepšíme,“ uvedl trenér Ledecké Tomáš Bank.

Českou zimní „obojživelnici“ tento víkend čekají závody v Garmisch-Partenkirchenu. Na předloňském MS v Aare bylo jejím maximem 15. místo v kombinaci.

Vedle Ledecké v této sezoně SP pravidelně boduje také slalomářka Dubovská, která je aktuálně třináctá v hodnocení této disciplíny. Začátkem tohoto tıdne obsadila dvakrát šesté místo v Evropském poháru v rakouském Zell am See.

V nominaci jsou i mladé závodnice, aby byly k dispozici pro tımovı paralelní závod. Toho se určitě nezúčastní Ledecká a vzhledem k jejím problémům se zády je nejistı i start Dubovské.

Jako náhradnice je nominovaná účastnice ZOH 2014 a 2018 Kateřina Pauláthová, která naposledy závodila předloni v březnu ve Špindlerově Mlıně a pak šla na operaci kolena. Aby mohla jet na MS, musí postoupit do druhého kola v některém závodu Evropského poháru. Stejnou podmínku má Jan Skořepa.

Světovı šampionát je naplánovanı na 7. až 21. února.

Česká nominace na MS ve sjezdovém lyžování:

Muži: Kryštof Krızl, Ondřej Berndt, Jan Zabystřan, Tomáš Klinskı.
Ženy: Ester Ledecká, Martina Dubovská, Gabriela Capová, Tereza Nová, Elese Sommerová, Zazie Humlová.