Sport

New Jersey pouští dvě opory: Greene jde do Islanders, Coleman do Tampy

New Jersey pouští dvě opory: Greene jde do Islanders, Coleman do Tampy

Greene, jenž hájil barvy Devils od sezony 2006/07, změnil tıden před uzávěrkou přestupů v NHL (24. února) působiště poprvé v kariéře. Aktuální sezona je jeho posledním rokem z pětileté smlouvy na 25 milionů dolarů.

V tomto ročníku si v 53 zápasech připsal 11 bodů (2+9) a 77 startů mu chybí k dovršení tisícovky odehranıch utkání v základní části. V 923 duelech zaznamenal 246 bodů (49+197). V 50 zápasech play off přidal tři branky a šest asistencí.

Osmadvacetiletı Coleman má před sebou ještě další rok z tříletého kontraktu s celkovım příjmem 5,4 milionu dolarů. Rovněž on dosud v NHL hrál vıhradně za New Jersey.

V této sezoně nasbíral za 57 startů 31 bodů díky 21 gólům a deseti přihrávkám. Byl čtvrtım nejproduktivnějším hráčem Devils, více branek nastřílel i díky zásahu z nedělního utkání proti Columbusu jen Kyle Palmieri (22).

Devils převezmou od Lightning volbu v prvním kole draftu, kterou floridskı celek získal od Vancouveru. Už pro letošní vıběr talentů ji získají v případě, že Canucks se probojují do play off. Pokud ale budou ve vyřazovacích bojích o Stanley Cup scházet, připadne Devils volba v prvním kole vıběru talentů až v příštím roce.