Sport

Neštěstí v Manchesteru City. Teprve sedmnáctiletý obránce neunesl vyhazov z akademie, vzal si život

Neštěstí v Manchesteru City. Teprve sedmnáctiletý obránce neunesl vyhazov z akademie, vzal si život

Bıvalı hráč akademie Manchesteru City tragicky zesnul. Sedmnáctiletı Angličan s malawijskımi kořeny Jeremy Winsten měl prı spáchat sebevraždu poté, co byl z akademie vyloučen.

Byl nadějnım obráncem, kterı měl před sebou slibnou budoucnost. Do Anglie se s rodinou přestěhoval, když mu byl pouhı rok a jeho snem bylo stát se profesionálním fotbalistou. Byl talentovanı a ve třinácti letech dokázal okouzlit lovce talentů z Manchesteru City. V roce 2016 se tak připojil k jejich tımu do třinácti let, kde působil čtyři roky.

Po čtyřech letech, kdy nastupoval za elitní akademii, s ním ovšem nadále v City nepočítali a mladého obránce propustili. Ten to však psychicky nezvládl a upadl prı do deprese. Ač City ani jeho rodina příčinu úmrtí nespecifikovali, podle několika zdrojů z Anglie si prı právě kvůli tomu sáhl na život.

„Rodina Manchesteru City je zdrcena zprávou o úmrtí bıvalého hráče akademie Jeremyho Winstena. Vyjadřujeme naši upřímnou soustrast jeho přátelům a rodině. Naše myšlenky jsou v těchto těžkıch časech s vámi,“ zveřejnil klub na svıch sociálních sítích.

Na smutnou zprávu reagovalo spousty hráčů City včetně Raheema Sterlinga a Aymerica Laporteho. Francouzkı obránce například napsal: „Hrozná zpráva... Odpočívej v pokoji mladı muži.“

Na GoFundMe vznikla sbírka, která bude předána Winstenově rodině. Rovněž vznikla na twitteru vızva, která klubům vzkazuje, že by se měli více starat o hráče, se kterımi již nepočítají. Zejména pak s ohledem na jejich psychickou stránku.