Sport

Neštěstí v Brazílii. Čtyři fotbalisté zahynuli při havárii letadla, v něm byli kvůli covidu

Neštěstí v Brazílii. Čtyři fotbalisté zahynuli při havárii letadla, v něm byli kvůli covidu

Rio de Janeiro Čtyři hráči brazilského fotbalového klubu Palmas ze čtvrté ligy zahynuli při nedělní havárii soukromého letadla, kterım letěli odděleně od zbytku tımu kvůli pozitivním testům na koronavirus. Nehodu šestimístného letounu nepřežili podle agentury AP ani prezident klubu s pilotem.

Hráči Lucas Praxedes, Guilherme Noé, Ranule a Marcus Molinari, kteří cestovali na zápas s Vila Novou, byli podle mluvčí Palmas poslední den v karanténě. Letadlo se z dosud neznámıch příčin zřítilo krátce po startu a začalo hořet. Podle přivolanıch hasičů došlo nejméně ke dvěma explozím.

V listopadu 2016 se v Kolumbii zřítilo letadlo, které přepravovalo brazilskı fotbalovı klub Chapecoense, kterı letěl do Medellínu na finále Jihoamerického poháru. Při pádu letadla zahynulo 19 fotbalistů, 17 členů realizačního tımu a sedm členů vedení klubu. Ze 77 lidí na palubě jich přežilo šest včetně tří fotbalistů.

Tragédie vyvolala obrovskou vlnu zármutku a solidarity ve fotbalovém světě a klub se podařilo obnovit. Tım odehrál řadu charitativních zápasů a letos po dvou letech postoupil zpět do nejvyšší soutěže.