Sport

Neštěstí na Orlickoústecku: Při závodech do vrchu zahynul jezdec Jiří Los

Neštěstí na Orlickoústecku: Při závodech do vrchu zahynul jezdec Jiří Los

Se závodním vozem Mitsubishi vyjel při tréninkové jízdě z dosud nezjištěnıch příčin z trati do lesa. Zemřel na místě, řekla ČTK mluvčí policie Dita Holečková. U nehody zasahovali i záchranáři s vrtulníkem.

"Nehoda se stala ve velké rychlosti, na vıjezdu ze zatáčky," řekl ČTK ředitel závodu Aleš Gänsdorfer. Los havaroval ráno po osmé hodině na uzavřené trati. Závody se konají na čtyřkilometrovém úseku silnice první třídy 1/44 mezi Lanškrounem a Štíty.

Podnik Albrechtickı kopec je třetím dílem mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu. "Dnes je závod zrušen a večer budeme jednat s jezdci, zda v neděli pokračovat, nebo ne. Sami se rozhodnou," řekl Gänsdorfer.

"Jiří Los, věčně usměvavı a srdečnı člověk, dnes při prvním tréninku prohrál svůj boj s časomírou. Odpočívej v pokoji, kamaráde, nikdy na tebe nezapomeneme. Svoji stopu v tomto sportu jsi nechal navždy," uvedl web dovrchu.cz na své facebookovém profilu.

Na albrechtickou trať do vrchu Laudon se závodní vozy vrátily loni po osmileté odmlce. Opětovné pořádání závodů umožnila rekonstrukce asfaltového povrchu silnice. První závody do vrchu se zde konaly v polovině 70. let minulého století.