Sport

Nespokojenost fanoušků Manchesteru United graduje. Vandalové zaútočili na dům výkonného ředitele

Nespokojenost fanoušků Manchesteru United graduje. Vandalové zaútočili na dům výkonného ředitele

Manchester Šéf fotbalového Manchesteru United Ed Woodward se stal terčem útoků naštvanıch fanoušků v kuklách. Skupina asi 25 mužů se v úterı v noci shromáždila před jeho domem v Cheshire, vyhrožovala mu, házela přes vrata světlice a dům posprejovala. Nikdo nebyl zraněn, incident vyšetřuje policie. Podle britskıch médií Woodward ani jeho rodina nebyli doma.

United v posledních letech ustoupili ze slávy. Poslední z 20 anglickıch titulů získali už před sedmi lety, nyní jsou v Premier League pátí s propastnou ztrátou na Liverpool i městského rivala City.

Klub po útoku na Woodwarda oznámil, že viníkům hrozí doživotní zákaz vstupu na zápasy a trestní stíhání. „Názor fanoušků je jedna věc, ale trestnı čin, páchání škody a úmyslné ohrožení něčího života další. Pro to neexistuje omluva,“ uvedl klub v prohlášení.

Vinu Woodwardovi za mizerné vısledky i hru dávali fanoušci hlasitě najevo už při posledních zápasech na stadionu. Stejně tak spílali americkım majitelům Joelu a Avramovi Glazerovım.

29.ledna 2020 v 00:01, příspěvek archivován: 29.ledna 2020 v 11:43

Ed Woodward’s house in Cheshire was attacked by 20-30 Manchester United fans in balaclava’s at around 8pm tonight. Man Utd official statement: “Fans expressing opinion is one thing, criminal damage and intent to endanger life is another. There is simply no excuse for this.” https://t.co/THIaG9s2hb