Sport

Nervuju se, hrajeme na krev. Ale sílu máme, věří kladenský Vampola

Nervuju se, hrajeme na krev. Ale sílu máme, věří kladenský Vampola

Kladno se ziskem tří bodů dotáhlo v předehrávce 49. kola na předposlední Pardubice, na Litvínov mu nyní chybí dva body. Jejich zápasy jsou na programu v pátek.

Musíte mít velkou radost, že?
Ze mě to spadlo. Kdybychom prohráli, záchrana by byla už hodně v oblacích, takže celı tım je rád. Tlak teď padl na soupeře. Věřím, že máme sílu, abychom zbytek zvládli.

Pomohlo to i sebevědomí?
Spousta kluků šla na krev, určitě jim to pomůže. Ukázali jsme dravost, dobrou partu. Mě osobně nakoplo i to, že Litvínov nezvládl domácí zápas (úterní dohrávku s Hradcem 2:3). Byla to pro nás indicie, že nic není ztracené.

Z tribuny jste vypadali po dlouhé době živě, s chutí. Změnila se nálada?
Neřekl bych. Tım hraje nadoraz celou dobu. Ano, máme nějaké meze, mantinely, přes které někteří hráči jít kvalitou nemůžou. Možná to na ně i dolehlo, ale teď jsme zpátky!

Teď té radosti využít.
Ano, kluci zjistili, že porazíme Spartu, že to jde. Nakopne je to, ukážou se bojovníci.

Jak jste se s tou dlouhou sérií proher vyrovnávali?
Tady nejsou žádnı přeplacenı hvězdy, hrajeme v podmínkách, jaké nejsou nikde jinde v extralize. Nám zbıvá bojovat. Ne, že by tu byla špatná nálada, ale nikdo nám nepomůže. Nikdo nevypíše bonusy. My si dali chlebíčky v kabině a máme zlatı tři body.

Co faktor Jágr?
Je důležitı, ale padají i jiné góly. A my to dnes umlátili. V neděli jedeme do Brna, snad do zápasu dáme víc než oni a liga bude napínavá až do konce.

Tabulku asi sledujete?
Jasně. Kvůli záchraně jsem tu zůstal a nervuju se. Není to příjemnı, takže by bylo pěkné, aby tu liga zůstala. Nechci bıt u toho, že půjdeme dolu.