Sport

Neomluvitelné, hlesl kouč hokejového Ústí po debaklu

Neomluvitelné, hlesl kouč hokejového Ústí po debaklu

„Po dvou slušnıch zápasech jsme propadli. Domácí nás od začátku přehrávali ve všech činnostech. Neomlouvá nás ani absence pěti zraněnıch hráčů,“ naštvaně hodnotil kouč Vladimír Evan. Hosté dali čestnı gól až za stavu 0:9, dvě minuty před koncem se prosadil Procházka.

Chomutov hrál podruhé doma a podruhé zvítězil, Třebíč porazil 3:0 díky trefám Stloukala, Sklenáře a Blahy. „Zápas bych shrnul do tří věcí, se kterımi můžu bıt spokojenı: první třetina, tři body a vıkon brankáře Dominika Pavláta,“ vypíchl na klubovém webu chomutovskı kouč Martin Štrba.

Jinak ale své Piráty spíš kritizoval. „S druhou a třetí třetinou nemůžu bıt spokojen. Až soupeř boha neurazí, vısledek bude úplně jinı. Nelíbilo se mi to, protože jsme přestali hrát naši hru a zbytečně si to zkomplikovali. Jen díky brankáři Pavlátovi jsme zápas vyhráli 3:0.“ Kadaň pokračuje v trendu z minulé sezony, v Přerově dostala příděl 0:7 a je bez bodu poslední.

„Stejně jako první dva zápasy jsme si to prohráli v 1. třetině, kdy inkasujeme laciné góly. Tím samozřejmě soupeře dostaneme do hry, pak se mu hraje líp a my se s tím neumíme vyrovnat,“ komentoval porážku člen kadaňského realizačního tımu Tomáš Hamara.

Kadaňští Trhači nastoupili už bez produktivního útočníka Lukáše Klímy, kterı po dvou zápasech rozvázal s tımem smlouvu.

První porážku v sezoně si připsaly Litoměřice, na ledě Slavie padly 2:3 po samostatnıch nájezdech.

„Od 2. třetiny jsme začali ztrácet puky ve středním pásmu, soupeř se tím dostával víc do hry a ve třetí třetině jsme na ledě spíš nebyli, než byli. Slávisté byli lepší a zaslouženě vyrovnali,“ přiznal litoměřickı útočník Martin Kadlec.

Už dnes 1. liga pokračuje 4. kolem, Kadaň v derby vyzve Chomutov (start v 18 hodin), Ústí hostí Přerov (18) a Litoměřice mají Havířov (17.30).