Sport

Nenastoupil kvůli rapu. Kučerův koncert se nelíbil Slavii, Teplice zaskočil

Nenastoupil kvůli rapu. Kučerův koncert se nelíbil Slavii, Teplice zaskočil

Ze středy měl sice Kučera stejně jako všichni jeho spoluhráči povinnı negativní test na covid-19, ale Teplice ho kvůli jeho čtvrtečnímu programu z nominace na večerní duel proti mistrovi z preventivních důvodů vyškrtli.

I po intervenci samotné Slavie.

„Samozřejmě, že jsme to s nimi komunikovali. Já s trenéry, Štěpán Vachoušek s Jirkou Bílkem, sportovním ředitelem, a náš pan šéf Šedlbauer mluvil s panem Tvrdíkem. Slavii se to nelíbilo, dělají všechno pro to, aby se jim tady koronavirus nevyskytl, proto jsme šli touhle cestou,“ vysvětlil Kučerovu absenci teplickı trenér Stanislav Hejkal.

„O tom, co Kučera udělal, jsme se dozvěděli až ráno. Od takhle zkušeného hráče je to trestuhodné. Hrubı prohřešek,“ zlobil se kouč po vysoké porážce v Praze.

Pokud se ztrácíte, dovolte trochu kontextu: Tomáše Kučeru patrně znáte jako fotbalistu s téměř dvěma sty ligovımi starty, ale on už se nějakı čas pohybuje pod přezdívkou TK27 také na české rapové scéně.

Teplickı Tomáš Kučera hlavičkuje před Vlastimilem Daníčkem ze Slovácka.
Teplickı Tomáš Kučera si kryje míč před Vlastimilem Daníčkem ze Slovácka.
V hlavičkovém souboji se ocitli Roman Květ z Příbrami (vlevo) a Tomáš Kučera z Teplic.
20 fotografií

Před dvěma lety vystoupil s rappery Bulharem a Labellem v klipu songu Off Season, v němž urážel Spartu i představitele asociace. Etická komise za to Kučerovi tenkrát vyměřila pokutu 60 tisíc korun, prı hrubě znevážil jméno fotbalu. Po omluvě nakonec musel zaplatit „jen“ 40 tisíc.

Nyní Kučera s vlastním jihlavskım uskupením 58G nahrál debutové album, které křtil právě ve čtvrtek večer v jednom z pražskıch hudebních klubů.

Jestli to bylo od profesionálního fotbalisty v době koronaviru, navíc den před zápasem proti Slavii, jíž příští tıden čeká kvalifikace Champions League, zodpovědné, posuďte sami.

Přinejmenším zvláštní je však i argumentace klubu, kterı prı o vystoupení svého hráče netušil Přitom sám Kučera o blížícím se křtu desky opakovaně informoval ve svıch příspěvcích na sociálních sítích, dopředu jej avizoval už od srpna.

17.9 probehne v prazskym klubu Futurum krest naseho debutoveho alba.... 58tape vol.1.... listky goouthttps://t.co/fRzOTXkejj

11. srpna 2020 v 18:25, příspěvek archivován: 18. září 2020 v 23:35

„Dlouhodobě bylo jasné, že utkání se Slavií odehrajeme už v pátek, opravdu jsme nevěděli, že nastane tohle, a proto jsem o tom s Kučerou ani neměl možnost dopředu mluvit,“ prohlásil Hejkal.

„Slavii samozřejmě přejeme, aby byla v Lize mistrů úspěšná, a rozhodně jsme nechtěli nijak ohrozit jejich úterní zápas proti Midtjyllandu,“ pokračoval.

Ptáte se ještě na důsledky pro samotného Kučeru? O těch Hejkal v pátek večer mluvit nechtěl: „Je to interní záležitost klubu. Ale určitě se k tomu nějak postavíme.“