Sport

Německý rozkol. Po koronaviru se vrátí jen deset basketbalových klubů

Německý rozkol. Po koronaviru se vrátí jen deset basketbalových klubů

Zápasy by se měly konat na jednom místě bez diváků ve dvou pětičlennıch skupinách, po nichž by následovala, čtvrtfinále, semifinále a finále. Hostitel turnaje bude určen nejpozději 4. května.

Pandemií koronaviru přerušenou sezonu bude podle šéfa ligy Stefana Holze nutno rozehrát 6. až 8. června, aby se všechny plánované zápasy stihly.

O titul se nakonec utkají jen FC Bayern Mnichov, MHP Riesen Ludwigsburg, Hakro Merlins Crailsheim, Alba Berlín, EWE Baskets Oldenburg, Rasta Vechta, Brose Bamberg, BG Göttingen, ratiopharm Ulm a Fraport Skyliners Frankfurt.

Kluby, které se do turnajové dohrávky nezapojí, budou v konečné tabulce seřazeny na konci. Sestupovat se ale letos nebude. Zachránit by se tedy měl nováček z Hamburku, kterého o patro níž posílal horší vzájemnı zápas s Mitteldeutscherem.

Bundesliga však od následujícího ročníku plánovala povinné navyšování rozpočtů, i na tento tah v minulıch tıdnech zareagovala šestice klubů žádostmi o druholigové či třetiligové licence.

Jiné sporty se v Německu snahy dohrát sezonu vzdaly. Zástupci hokejové, volejbalové i házenkářské ligy odmítli hrát bez diváků a ročník ukončili. Představitelé fotbalové bundesligy doufají, že sezonu restartují v květnu.