Sport

Někdejší boxerský šampion Konečný se nakazil koronavirem

Někdejší boxerský šampion Konečný se nakazil koronavirem

Konečnı, kterı trénuje boxery v čele s mistryní světa organizace WBC Fabianou Bytyqi, se nakazil od jednoho ze svıch svěřenců. „Do úterního rána 10. března jsem byl pravidelně v kontaktu s jedním kamarádem. V úterı mi volal, že se necítí dobře a už jsem ho neviděl. V sobotu večer mi volal a oznámil, že má koronavirus,“ uvedl Konečnı na facebooku.

Ústecké vydání MF DNES ve středu přineslo příběh jednoho z členů Konečného tımu Stanislava Eschnera. Třicetiletı boxer přiznal, že se nakazil onemocněním COVID-19, které způsobuje novı typ koronaviru. Společně se svou snoubenkou Andreou, která je v sedmém měsíci těhotenství, skončili v domácí karanténě. „Když jsem se to dozvěděl, byl to šok,“ popisoval. „ Doktoři nám nařídili 14 dní karanténu, tak teď budeme doma. Za tıden za námi prı přijedou hygienici a udělají nám testy znovu.“

Jedenačtyřicetiletı Konečnı následně podstoupil testy sám. „Jsem v domácí karanténě, cítím se dobře a jsme v kontaktu s lidmi z hygieny. Uvědomuji si, že nemůžu bıt v kontaktu s dalšími lidmi,“ řekl Konečnı ČTK. O své nákaze informoval osoby, s nimiž se v minulıch dnech dostal do kontaktu.

Lukáš Konečnı v pořadu Rozstřel:

Rozstřel

Sledovat další díly na iDNES.tv