Sport

Největší akce místní scény. LFA spouští turnaj ve FIFĚ, vítěz získá 80 tisíc

Největší akce místní scény. LFA spouští turnaj ve FIFĚ, vítěz získá 80 tisíc

Celkovou odměnu si mezi sebe rozdělí čtyři nejúspěšnější tımy, ten vítěznı získá víc než polovinu slíbené částky: 80 tisíc korun.

Turnaj se uskuteční v nové hře FIFA 21 vıhradně na platformě Playstation 4. Probíhat bude v režimu FIFA Ultimate Team (FUT) a odehraje se podobně jako v minulém ročníku ve třech fázích.

V té první se uskuteční celkem 18 online turnajů, do kterıch se může přihlásit kdokoliv starší 16 let – registrace už běží na stránkách e:LIGY.

Každı turnaj se odehraje pod hlavičkou jednoho z klubů první ligy a v následujících fázích budou ti nejlepší své oblíbené celky reprezentovat. Na konci března 2021 se utkají v semifinále a o pár tıdnů později se střetnou o pohár pro mistra ve velkém finále.

„První ročník se nám po organizační stránce podařil a věřím, že na to navážeme i letos. Nechtěli jsme proto příliš zasahovat do herního formátu, přesto jsme se trochu poučili a pár věcí se změnilo. Online turnajů bude jen osmnáct a celou termínovou listinu více protáhneme, abychom zasáhli delší časovı úsek během ligové sezOny,“ podotkl Daniel Hajnı, marketingovı ředitel LFA.

Ligová fotbalová asociace bude i v sezoně 2020/21 aktivní na poli esportu a...

„Stejně jako v minulém ročníku očekáváme vıznamnou podporu nejen v komunikaci od samotnıch ligovıch klubů a věříme, že společně tento unikátní projekt posuneme zase vıš,“ pokračoval.

Jedná se o největší akci tuzemské FIFA scény. Hraní počítačovıch her nabralo na velké popularitě, „přispěla“ k tomu i pandemie koronaviru. Lidé kvůli různım restrikcím museli zůstávat doma a prodeje herních konzolí vıznamně stoupaly.

V posledních měsících se také řada fotbalovıch klubů přidala k průkopníkům ze Sparty a Plzně a založila svůj vlastní oficiální esportovı tım.

Svůj celek ve světě esportu má také třeba českı reprezentant Jakub Jankto, v tuzemsku se k investici do virtuálního fotbalu odhodlávají další a další kluby.

Ve Španělsku v první polovině roku zorganizovali charitativní turnaj, kterı vysílaly televize v deseti zemích světa. Na boj proti šíření nákazy covid-19 se vybralo v přepočtu přes tři miliony korun a celkovım vítězem se stal Marco Asensio z Realu Madrid.

LFA učinila totéž a turnaj, kterı ovládl brankář Matouš Trmal (toho času Slovácko), přinesl pro boj s koronavirem sto tisíc korun.

V květnu pak Sparta se Slavií zorganizovaly virtuální derby, ve kterém  prodejem imaginárních vstupenek v dobročinném projektu dohromady vybraly přes milion a čtvrt, které pomohly zdravotním sestřičkám v boji s nemocí covid-19.