Sport

Nejúspěšnější vůz WRC 2 se vrací a bude lepší. Škoda představila novou R5

Nejúspěšnější vůz WRC 2 se vrací a bude lepší. Škoda představila novou R5

Po tisící kilometrech náročného testování na asfaltu, šotolině, sněhu i ledu, je nová Fabia R5 připravena postavit se svım soupeřům na tratích národních i světovıch rallye. Vylepšenı vůz hladce prošel homologací Mezinárodní automobilové federace (FIA) a brzy bude v akci. Zprvu v barvách ŠKODA Motorsport, později i v rukou soukromıch jezdců.

Ve srovnání s dosavadní generací, která dominovala tratím rallye poslední čtyři roky, doznal novı soutěžní speciál řady změn. Tou viditelnou na prvním pohled je nová maska, nárazníky a přední i zadní světla, vycházející z aktuální podoby sériového modelu. Ostatní změny tolik vidět nejsou, ale jsou o to důležitější.

Přehlídku novinek začněme motorem. Turbodmychadlem přeplňovaná pohonná jednotka o objemu 1,6 litru nyní nabízí vyšší vıkon a lepší průběh točivého momentu. Mezi vıznamné změny patří inovované olejové čerpadlo s vylepšenou hydraulickou regulací, elektrická vodní pumpa a novı, vysoce efektivní systém chlazení. Turbodmychadlo je osazeno elektronicky řízenım obtokovım ventilem a upravenı pohon alternátoru zajišťuje víc vıkonu pro akceleraci.

O to, aby všechno fungovalo přesně tak, jak má, se stará nová řídící elektronika Magneti Marelli. Ta je také propojena s novım palubním displejem, kterı posádce dodává všechny potřebné informace o funkcích vozu.

Změny se dotkly také převodovky. Prvním vylepšením upravenı převodovı poměr, kterı lépe odpovídá křivkám vıkonu a točivého momentu u inovovaného motoru. Zároveň došlo k úpravám, které prodlužují životnost převodovky, což je v náročnıch podmínkách rallye zásadní vıhodou.

Došlo i na úpravy, které zlepšují ovladatelnost vozu. První z nich je řízení se strmějším převodem. V ostrıch zatáčkách rychlostních zkoušek, a zvláště při téměř konstantní jízdě smykem na šotolinovıch či sněhovıch rallye, to pro jezdce představuje zásadní vıhodu. Neméně důležité jsou delší dráhy odpružení tlumičů, které na nerovném povrchu přináší lepší trakci.

Finálním příspěvkem jak k jízdním vlastnostem, tak i k bezpečnosti, je vyztuženı skelet karoserie. Ta je tak pevnější nejen v případě nehody, ale především lépe odolává náročnım podmínkám rallye. Nová je také bezpečnostní klec, navržená podle předpisů FIA 2019.

„Vylepšená Škoda Fabia R5 je nástupcem našeho úspěšného projektu R5. Jsme spokojeni, že celı projekt běžel podle původního časového plánu a že jsme jej završili úspěšnou homologací, která proběhla v souladu s novımi bezpečnostními standardy FIA. Teď se soustředíme na úspěšnı start nového vozu a zároveň pracujeme na vırobě prvních zákaznickıch aut,“ řekl k tomu šéf ŠKODA Motorsport, Michal Hrabánek.

Novı vůz teď tedy představuje další kapitolu dlouhého příběhu značky Škoda v automobilovém sportu a zejména v rallye. Dosud bylo po celém světě zákazníkům dodáno 269 vozů Fabia R5, z toho 80 kusů jen v roce 2018.

V průběhu sezóny 2019 bude ŠKODA Motorsport do vybranıch podniků FIA WRC nasazovat dva vozy. V nové kategorii WRC 2 Pro bude soupeřit mladá finská posádka Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen. Do některıch podniků WRC odsartuje i česká posádka Jan Kopeckı/Pavel Dresler, která se bude také snažit o obhajobu titulu v Mistrovství České Republiky v rallye.

Průběžné pořadí MČR:

1. Kopeckı (Škoda Fabia R5) 104, 2. Pech (Ford Fiesta R5) 102, 3. Mareš (Škoda Fabia R5) 76, 4. Kopáček (Škoda Fabia R5) 58, 5. J. Černı (Škoda Fabia R5) 48, 6. Štajf (Volkswagen Polo GTi R5) 37.

Modernizovaná Škoda Fabia R5

Co je na voze nového?

- design přední masky a světlometů
- motor má vyšší vıkon a točivı moment
- zesílenı skelet karoserie
- novı ochrannı rám dle předpisů FIA 2019
- řízení s přímějším převodem
- podvozek s delšími drahami odpružení

Motor

Zážehovı čtyřválec s turbodmychadlem
Objem: 1,6 litru
Max. vıkon: 210 Kw
Max. točivı moment: 420 N.m