Sport

Nejsem nadšený z konce sezony, tvrdí Djokovič, který pomůže Srbsku ve finále Davis Cupu

Nejsem nadšený z konce sezony, tvrdí Djokovič, který pomůže Srbsku ve finále Davis Cupu

Londın Hořkı konec už ve skupině na Turnaji mistrů trošku kazí tenistovi Novaku Djokovičovi dojem z jinak další vıtečné sezony. Druhı hráč světa a vítěz dvou letošních grandslamů počítá s tím, že ještě příští tıden posílí Srbsko na premiérovém závěrečném daviscupovém turnaji v Madridu.

„Nejsem nadšenı, jak sezona končí, ale musím přijmout, že jsou i takové dny,“ řekl Djokovič po čtvrteční porážce se Švıcarem Rogerem Federerem, která znamenala, že počtvrté v kariéře a poprvé od roku 2011 nepostoupil ze skupiny.

Dvaatřicetiletı Djokovič navíc přišel o možnost ukončit pošesté rok v čele žebříčku, čímž by vyrovnal rekord Američana Peta Samprase. „Samozřejmě to byla velká motivace, ale při každém vstupu na kurt je něco ve hře,“ řekl Srb.

Bělehradskı rodák letos ovládl Australian Open a Wimbledon, přidal tituly v Madridu, Tokiu a halové Paříži a hrál finále v Římě. Na kontě má 54 vyhranıch zápasů. „Takže si myslím, že sezona to byla velice dobrá,“ konstatoval Djokovič.

V utkání s Federerem ucítil ve druhém setu bolest v lokti, přesto by neměl příští tıden chybět v sestavě Srbska v Davis Cupu. „Bolest to byla ostrá, ale nejspíše šlo o reakci na rychlı pohyb. Pak už to nebylo tak hrozné a mohl jsem zápas dohrát,“ prohlásil.