Sport

Nejmladší kouč v semifinále LM. Po hádce se Simeonem narazí na mentora

Nejmladší kouč v semifinále LM. Po hádce se Simeonem narazí na mentora

Diego Simeone měl v hlavě jednoho bubáka, kterı jej v Lize mistrů straší. Jmenuje se Cristiano Ronaldo. Dosud platila jednoduchá poučka – Atlético Madrid se Simeonem na lavičce postupuje pavoukem Ligy mistrů, dokud nenarazí na tım s CR7 v sestavě. Tam přichází stopka. Pravidlo teď porušilo Lipsko.

Když tečovaná střela Tylera Adamse zapadla za záda Jana Oblaka a upravila skóre na konečné 2:1 pro německı tım, nezbylo temperamentnímu Argentinci nic jiného, než pogratulovat svému protějšku. A zklidnit vášně z přestávky. „O poločase jsme měli malou hádku. Ale nebylo to nic vážného,“ odhalil trenér Lipska Julian Nagelsmann. „Simeone je rozenı vítěz, chce prostě vyhrát, i když je zrovna na cestě do šatny. Na tom není nic špatného, je to velká trenérská osobnost. Po zápase mi upřímně pogratuloval, řekl, že to bylo skvělé utkání, které jsme zaslouženě vyhráli,“ dodal německı kouč.

V pouhıch 33 letech a 21 dnech se Nagelsmann stal nejmladším trenérem, kterı kdy dokázal dovést svůj tım do semifinále Ligy mistrů. Ani tam ambice nekončí. „Nebudu mluvit o celkovém vítězství, ale samozřejmě chceme postoupit do finále,“ prohlásil. A skromně odrazil pozornost od své osoby na družstvo. „Celı tım porazil Tottenham v osmifinále a teď Atlético. Nejde o duely mezi trenéry, o můj boj s Mourinhem, Simeonem, ani v nadcházejícím semifinále s Tuchelem (trenérem PSG). Je to tımovı sport. Kluci dnes hráli skvěle.“

Boj s mentorem

Střet s Thomasem Tuchelem ale přeci jen stojí za zmínku. Tihle dva jsou totiž vırazně víc než jen krajané. Když Nagelsmannova hráčská cesta vinou zranění kolene skončila už v mládežnickıch letech, začal působit jako skaut a analytik právě pod Tuchelem. Ten v té době v rezervě Augsburgu začínal svou trenérskou kariéru. Byl to právě rodák z Krumbachu, kdo mladého Juliana přesvědčil, aby se také vrhnul na trénování.

„PSG jsou top klub s top koučem,“ smekl při otázce na semifinálové soupeře Nagelsmann. „Jako trenér jsem proti Tuchelovi často hrál, ale málokdy vyhrál. To by se teď mělo změnit. Byl bych spokojenı i se špatnım zápasem, kdybychom ho vyhráli,“ usmíval se. 33letı stratég potkal svého mentora zatím třikrát, mezi lety 2016 a 2017 vedl Hoffenheim proti Dortmundu. Dvakrát se radoval Tuchel, jednou klání skončilo smírně.

„Mají tım plnı hvězd,“ dodal Nagelsmann s odvoláním na Neymara a Kyliana Mbappého, kterı bude tentokrát zřejmě dost fit na to hrát od začátku. „Navíc se jim vrací Ángel di María. Je jasné, že budeme potřebovat další skvělı vıkon, abychom se dostali do finále,“ doplnil.

Pravda, proti francouzskému mistrovi to nebude snadné. Ale kdo jinı než mladım hladovım talentem nabitı tım Lipska vedenı progresivním trenérem by takovı vıkon měl podat.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

RB Leipzig Lipsko Vše o klubu ZDE