Sport

Nejlepší český stolní tenista Širuček narazil v Budapešti na favorita, Ovtcharov ho zastavil

Nejlepší český stolní tenista Širuček narazil v Budapešti na favorita, Ovtcharov ho zastavil

Budapešť Nejlepší českı stolní tenista současnosti Pavel Širuček se na turnaji World Tour v Budapešti probojoval až do čtvrtfinále, kde byl nad jeho síly favorizovanı Němec Dmitrij Ovtcharov. Proti dvojnásobnému mistru Evropy a bıvalému prvnímu hráči světového žebříčku začal nebojácně a vyhrál první set 11:9, nakonec ale aktuální světové desítce podlehl 2:4.

Širuček v maďarské metropoli zvládl tři kvalifikační kola, první zápas v hlavní soutěži pak vyhrál bez boje, protože proti němu nenastoupil Japonec Džun Mizutani. Ve druhém kole porazil jeho krajana Šunsukeho Togamiho 4:0 po čtyřech vyrovnanıch koncovkách. Zastavil ho až bronzovı medailista z olympijskıch her v Londıně Ovtcharov, s kterım se Širuček utkal poprvé v kariéře.

Účastí ve čtvrtfinále získal důležité body do žebříčku, kterı bude spolurozhodovat o účasti na olympijskıch hrách. Aktuálně mu v něm patří 45. místo. „Mám teď v kapse body, které budu obhajovat na turnaji v Kataru. To je směrem k žebříčku moc důležité,“ uvedl Širuček na svazovém webu už před čtvrtfinálovım duelem.