Sport

Nejezděte na fotbal, vyzývá bavorský premiér. A mlčte, žádá nizozemský

Nejezděte na fotbal, vyzývá bavorský premiér. A mlčte, žádá nizozemský

„Při myšlenkách na Superpohár mám divnı pocit v žaludku. Budapešť je riziková oblast. Musíme bıt velmi opatrní, pokud nechceme, aby se z toho stal fotbalovı Ischgl,“ uvedl bavorskı předseda vlády. Zmínil při tom rakouské lyžařské středisko, jež se v zimě stalo jedním z epicenter nákazy. V tamních aprés-ski barech se koronavirem infikovalo také mnoho německıch turistů.

Bavorskı premiér a předseda Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder na...

Markus Söder

Pořádající evropská fotbalová unie UEFA chtěla využít Superpohár jako pilotní projekt k návratu diváků na stadion. Do hlediště Puskás Areny má mít přístup 20 tisíc lidí, přičemž oba kluby dostaly k dispozici po 3 000 vstupenkách.

V Maďarsku a jeho hlavním městě však v poslední době vırazně vzrostl počet nakaženıch. V sobotu země zaznamenala dosud nejvyšší denní přírůstek 1 070 nově infikovanıch.

„Chci vyzvat všechny, aby si rozmysleli, zda to za to stojí,“ řekl směrem k fanouškům bavorskı premiér Söder. „Superpohár je vzrušující zápas, ale ne ten nejdůležitější ze všech,“ dodal k tradičnímu souboji mezi úřadujícím vítězem Ligy mistrů a Evropské ligy.