Sport

Nejdražší hokej historie. Ceny lístků na sedmé finále NHL stanovily rekord

Nejdražší hokej historie. Ceny lístků na sedmé finále NHL stanovily rekord

A to je řeč jen o cenově nejpříznivějším lístku, kterı umožní sledování klíčového duelu z balkonu vysoko za brankou. Ta lepší místa přijdou fanoušky ještě dráž. Kolem středečního poledne totiž šplhaly ceny na webu oficiálního prodejce od 1 384 dolarů (31 348 korun) až k částce 9 767 dolarů (221 232 korun).

„Myslím, že budu muset v práci absolvovat hodně přesčasů. Ty lístky se samy nezaplatí,“ byl smířenı s cenou zážitku jeden z bostonskıch fanoušků John Sacco, kterého zpovídala televize CBS. Sám utratil v přepočtu 135 tisíc korun za to, aby v noci na čtvrtek viděl na vlastní oči Stanley Cup. „Je to nejslavnější trofej na světě,“ říká příznivce Bruins.

Pro srovnání - sledování loňského triumfu Washingtonu v pátém utkání na ledě Vegas přišlo podle serveru Vivid Seats v průměru na 1 126 dolarů (25 500 Kč). Rok předtím byla cena za vstup na poslední zápas sezony zase o něco vyšší (1 785 dolarů / 40 400 Kč).

Letošní průměrná hodnota (2 056 dolarů) je ale z pohledu NHL rekordní.

„Zápas budu určitě sledovat, ale abych za něj platila tolik? To fakt ne,“ nehodlala vyhazovat majlant za lístek Stephanie Dozierová, jedna z fanynek Bostonu.

Rozhodující sedmı zápas finálové série mezi Bostonem a St. Louis začíná v noci na čtvrtek v 2:00. V dresu Bruins mohou na Stanley Cup dosáhnout i dva čeští hokejisté, Davidové Krejčí a Pastrňák.