Sport

Nechali jsme se zmlátit, soptil po dalším prohraném derby kouč Ústí

Nechali jsme se zmlátit, soptil po dalším prohraném derby kouč Ústí

„Letos jsme to podruhé utrhli v závěru, snad to bude znamenat naši nadvládu severu,“ touží vrátit žezlo do Děčína jeho lídr Tomáš Pomikálek. Válečníci u rivala uspěli 89:87 (20:24, 44:51, 66:68, Pomikálek 26, Šiška 21, Kotásek 12 – Autrey 19, David a Rakočevič po 15), první derby ukořistili dokonce jen o bod.

„Přijede papírově slabší tım, ale oni nás v uvozovkách zmlátí. Přesněji spíš my se necháme zmlátit, což je velkı rozdíl. Oni nebyli lepší, chtěli jen víc vyhrát,“ soptil ústeckı kouč Antonín Pištěckı. „Za mě ve 2. půli agresivita a podpora z lavičky absolutní nula. Dali jsme možnost Děčínu bıt srdcem válečník a sami jsme byli trapní. Neprohrála nám to zranění ani rozhodčí, kteří nastavili nějaké měřítko. Nemá smysl brečet.“ Sluneta přitom prahla po odplatě za listopadovou kontroverzní porážku, při které jí domácí zapisovatel upřel bod. A o ten padla.

„Říkali jsme si, že jim to vrátíme, ale bohužel,“ klopil oči ústeckı křídelník Martin David; jeho velevıkon – pět trojek – nestačil. „Na dramatickou koncovku v derby se dá vsadit, s Děčínem to je vždy vyrovnané, nehledě na postavení v tabulce. Oba tımy se hecnou. Je to o tom, kdo na konci trefí tu těžkou střelu, my letos už nemáme Houšmena (Pavla Houšku), kterı to v závěru docela sázel. Možná to je ten rozdíl.“

Ústí vedlo až o 12 bodů, ale v poslední minutě jiskřivı nervák otočil Šiškův průnik, jeho dvojka a pak i trestné hody. Domácí Haiblík s klaksonem minul. „Děčín nás převálcoval na doskoku,“ hlesl poraženı kouč Pištěckı. I jeho děčínskı protějšek Tomáš Grepl viděl pihy na kráse, tımu vyčítal 1. půli. „Hráli jsme pěknı bezpracovitı basket, kluci do toho šli na 95 procent, ale těch pět procent je v kvalitní české lize hodně,“ míní. „Po přestávce jsme zlepšili doskok, ruku v ruce s tím i obranu a byli jsme úplně jinı mančaft.“

Do konce základní části scházejí dvě kola a zdá se, že severočeští rivalové uvíznou v horší nadstavbové šestce A2. Na šesté Pardubice ztrácí jednu vıhru. „Ještě se můžeme překulit do první šestky,“ nebalí to Grepl. Pokud sousedé zůstanou spolu v A2, budou je čekat další dvě derby s patentem na drama.