Sport

Nečekaný vítěz Rallye Bohemia! Pech porazil hlavního favorita Kopeckého

Nečekaný vítěz Rallye Bohemia! Pech porazil hlavního favorita Kopeckého

Pech se letos vrátil za volant speciálu WRC a hned při prvním startu dokázal pokořit dlouholetého soka Kopeckého. "Je to super. Byla to velká bitva a i Honza říkal, že nepamatuje, že bychom jeli tolik rychlostních zkoušek ve vteřině. Byly to desetiny sem, desetinky tam. Byl to super sport a kvůli tomu to děláme, abychom se u toho všichni bavili," řekl Pech, jenž v Mladé Boleslavi triumfoval podruhé v kariéře. Poprvé se mu to podařilo v roce 2006.

Tovární jezdec Škody Kopeckı kraloval domácí soutěži mladoboleslavské automobilky osmkrát, letos se ale musel sklonit před Pechovou rychlostí. "V sobotu ze začátku jsme neměli úplně ideálně nastavené auto, dnes ve druhé etapě jsme ale jeli opravdu maximum. Všechno šlapalo, ráno jsme ještě byli před Vaškem, ale pak nám ujel a nedokázali jsme ho chytit," řekl Kopeckı.

Klíčovı rozdíl podle něj byl v technice, ve vıkonu vozů. "Dnešní zkoušky byly stejné jako loni a Vašek byl schopnı jet o vteřinu na kilometru rychleji než loni s vozem kategorie R5. To říká všechno," uvedl stejně jako Pech sedminásobnı českı šampion. Od roku 2015 ale Kopeckı MČR kraluje nepřetržitě.

Vısledky Rallye Bohemia

Rallye Bohemia, úvodní závod seriálu mistrovství České republiky v automobilovıch soutěžích:

1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 1:29:59,5
2. Kopeckı, Hloušek (Škoda Fabia R5 Evo) -6,4,
3. Huttunen, Lukka (Fin./Hyundai i20 R5) -49,8,
4. Mareš, Bucha (Škoda Fabia R5 Evo) -1:04,7,
5. J. Černı, Černohorskı (Wolkswagen Polo Gti R5) -1:54,7,
6. Wagner, Winter (Škoda Fabia R5 Evo) -1:58,3,
7. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) -2:22,6,
8. Cais, Žáková (Ford Fiesta R5 MkII) -2:29.