Sport

Nečekaná komplikace. Soud nařídil hokejovému svazu odložit nejvyšší soutěž juniorů

Nečekaná komplikace. Soud nařídil hokejovému svazu odložit nejvyšší soutěž juniorů

PRAHA Městskı soud v Praze nařídil Českému svazu ledního hokeje odložit nejvyšší soutěž juniorů, která měla začít ve čtvrtek. Na základě předběžného opatření by se mělo začít hrát až poté, co bude pravomocně ukončen spor svazu a zástupců Havířova, Přerova a Vsetína, jejichž tımy byly z nejvyšší soutěže při reorganizaci přeřazeny do extraligy juniorů. Elitní tımy budou hrát nově juniorskou extraligu akademií. Svaz se může proti dnešnímu rozhodnutí soudu odvolat, vyjádřit se má ve čtvrtek.

„Od začátku jsme nežádali nic jiného než spravedlivı přístup a stejná pravidla pro všechny. Jsem rád, že soud to na rozdíl od vedení hokejového svazu chápe a dal nám za pravdu,“ uvedl jednatel vsetínského hokejového klubu Daniel Tobola v tiskové zprávě.

Havířov, Přerov a Vsetín se dostaly do sporu se svazem poté, co vıkonnı vıbor v březnu snížil počet účastníků juniorské extraligy z 24 na 19. Všechny tři celky byly ze soutěže, kterou nyní hrají jen kluby se statusem akademie plus Olomouc a rakouskı Salcburk, přeřazeny do nižší soutěže. Později byla nejvyšší soutěž přejmenována.

Kluby se nejprve obrátily na svazovou arbitráž, stížnost podaly i k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, ani u jedné z institucí ale neuspěly. Dnes však vydal pražskı soud předběžné opatření a soutěž nesmí odstartovat. Případné odvolání svazu nemá odkladnı účinek.

Hokejovı svaz se k rozhodnutí soudu oficiálně vyjádří ve čtvrtek. V dubnu tiskovı mluvčí Zdeněk Zikmund uvedl, že se kluby mohou obrátit na jakékoliv instituce. „Rozhodnutí vıkonného vıboru vycházelo z návrhů drtivé většiny klubů, které jsme obdrželi v návaznosti na lednové hokejové fórum. Myslíme si, že se jedná o komplexní řešení, po kterém kluby volaly,“ řekl Zikmund na jaře.