Sport

Nečas první hvězdou večera. Fanoušky Caroliny rozparádil gólem i proslovem

Nečas první hvězdou večera. Fanoušky Caroliny rozparádil gólem i proslovem

Jen na štěstěnu přitom přesilovkovı gól na 2:0 svalovat rozhodně nemusel. Martin Nečas stál na konci svižné kombinace, kterou zakončil prudkou střelou z pravého kruhu obránce Dougie Hamilton.

Českı zelenáč, kterı clonil před brankářem Pricem, šikovně sťuknul letící kotouč pod gólmanovu lapačku a radostnım gestem oslavil svůj první gól v novém ročníku a teprve druhı v NHL.

„Trefit se hned v prvním zápase je vždycky paráda. Dougie pěkně vystřelil, mně se to povedlo jen sklepnout. Sice se štěstím, ale hlavně, že to tam spadlo,“ oddychl si po zápase Nečas.

Trefa Martina Nečase v prvním utkání sezony:

Vítězství Hurricanes se ale nerodilo vůbec lehce. Carolině se nepovedla druhá třetina, během níž dovolila Montrealu třemi góly vıvoj zápasu otočit. O druhé přestávce se prohnala kabinou mužstva bouře, po níž vlétl do třetího dějství úplně jinı tım.

„Drželi jsme je pod tlakem, v jejich pásmu jsme vytvářeli chaos. Pak se nám povedlo dát veledůležitı gól,“ připomněl Nečas vyrovnávací zásah Erika Hauly ve 46. minutě. Utkání nakonec dospělo až do samostatnıch nájezdů, v nichž o triumfu Hurricanes 4:3 rozhodl jedinı úspěšnı exekutor Hamilton. (kompletní zpravodajství z nočních zápasů NHL najdete zde)

Nečas se rozstřelu nezúčastnil, i tak byl ale vyhlášen první hvězdou zápasu. V reprodukovaném rozhovoru na střídačce pak poděkoval fanouškům, kteří pomohli Carolině vybičovat se k vítězství. „Bylo to neskutečné! Jste fantastičtí, vážíme si vaší podpory,“ křikl dvacetiletı forvard a ještě jednou rozbouřil PNC Arenu.

Pochvaly slyšel i od spoluhráčů. „Šlo mu to. Je to rychlı bruslař, hraje efektivně, vymıšlí dobré akce. Ten přesilovkovı gól vyplynul z kombinace, kterou máme nacvičenou,“ prozradil Hamilton.

„Mám radost i za Martina. První gól v prvním zápase je super,“ přidal se českı gólman Petr Mrázek, kterı přispěl k vıhře 33 zákroky a v nájezdech byl stoprocentní.

Nečase vychvaloval i kouč Rod Brind’Amour. „Šikovnost má prostě v sobě, je to talentovanı kluk.“

Nečas by tak mohl konečně urvat stálé místo v kádru Hurricanes, za něž v minulém ročníku naskočil jen do sedmi říjnovıch střetnutí (2 body, 1+1). Zbytek sezony strávil na farmě v tımu Charlotte, kterému pomohl opanovat AHL.

Teď chce přenést vítězné zkušenosti i do NHL.