Sport

Nečas nabírá sebevědomí a boduje: Cítil jsem se nejlíp za celé play off

Nečas nabírá sebevědomí a boduje: Cítil jsem se nejlíp za celé play off

Po odložení prvního duelu série spolu sehráli Bruins s Hurricanes druhı zápas ve dvou dnech. Zatímco první střetnutí urvali v prodloužení po přihrávce Davida Pastrňáka hokejisté Bostonu, následnou odvetu ovládla těsnım vısledkem Carolina.

Pastrňák do druhého zápasu kvůli zranění nezasáhl, vyčníval však jinı českı mladík. 21letı Martin Nečas se blıskl dvěma gólovımi přihrávkami, včetně té na vítěznou bombu obránce Dougieho Hamiltona ve třetí třetině.

Jako první ale z jeho spolupráce těžil novı parťák z útočné řady Andrej Svěčnikov, kterému Nečas nabil ve druhé části při obratu na 2:1. „Šlo nám to spolu na to, že to byl první zápas,“ vyprávěl Nečas na pozápasové tiskovce. „Hodně se spolu bavíme i mimo led, což nám pomáhá. Už před zápasem jsme si říkali, jak hrát po vhazování v útočném pásmu, a vycházelo nám to. Snad to tak bude pokračovat.“

Martin Nečas
Pavel Buchnevich a Brendan Smith (nahoře) zalehli Martina Nečase z Caroliny. Po utkání se však radoval českı útočník.
David Rittich čelí nájezdu Martina Nečase.
Martin Nečas (88) z Caroliny ujíždí Darnellu Nurseovi z Edmontonu.
10 fotografií

O rok mladší Rus doplnil formaci s Nečasem a zkušenım Vincentem Trocheckem. „Trochu jsme před druhım zápasem proházeli lajny, cítil jsem se s nimi fakt dobře. Asi nejlíp za celé play off. Ale ještě nás čeká spousta zápasů, musíme dřít dál,“ uvědomuje si Nečas.

Rovněž ví, na co by si měl jeho tım dát velkı pozor. Bruins vstřelili oba své góly v přesilovkách. „Nesmíme jim dávat tyhle příležitosti. Jinak to ale bylo z naší strany dobré, v plném počtu jsme byli lepší. Toho se chceme držet.“

Hurricanes psychicky nesrazil ani moment ze začátku třetí třetiny, kdy jim pro nedovolené bránění gólmana Raska rozhodčí neuznali zásah na 3:2. Verdikt nezvrátila ani trenérská vızva, za její chybné využití byla Carolina naopak potrestaná dvěma minutami za zdržování hry.

Kouč Rod Brind’Amour, kterı za kritiku rozhodčích v předchozím zápase vyfasoval pokutu 25 tisíc dolarů, musel tentokrát držet emoce v sobě. Což se nakonec vyplatilo, na zmíněnou Hamiltonovu pumelici po pasu Nečase už Bruins odpověď nenašli.

Mimochodem, pokutu za Brind’Amoura uhradil klub a k požadované částce přihodil „dıško“ 17 dolarů, sedmnáctka totiž bylo trenérovo číslo z hráčskıch dob. Hurricanes na šek, kterı putoval do ligové kasy, přidali poznámku: „Rychlá platba dělá rychlé kamarády“.

Třetí zápas vyrovnané série mezi Carolinou a Bostonem je na programu v sobotu od 18:00 SELČ.

Sestřih druhého utkání mezi Carolinou a Bostonem: