Sport

Nebuďte v ofsajdu. Rivalové prodávají lístky na duel, které se nehraje

Nebuďte v ofsajdu. Rivalové prodávají lístky na duel, které se nehraje

Regionální derby dvou rivalů v Liberckém kraji se odehraje jen jako. Kluby na něj od pondělí začnou prodávat lístky.

Fanoušci si je v internetové síti Ticketstream mohou kupovat až do neděle 5. dubna, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není omezen šestitisícovou kapacitou jabloneckého stadionu, lze jich koupit i dvacet tisíc.

„Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jinı a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřnı a o to jsou jejich statečné a obětavé vıkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct,“ uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku.

„Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svım blízkım. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat.“

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií.

Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na kterı dorazilo 44 120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Vıtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.