Sport

Návrat k tankování a radikální změny pneumatik? Prezident FIA Todt potvrdil snahu zatraktivnit F1

Návrat k tankování a radikální změny pneumatik? Prezident FIA Todt potvrdil snahu zatraktivnit F1

Milán Více jak dva roky připravují zástupci Formule 1 radikální změny v roce 2021. Cíl je prostı. Vrátit zpátky divákům atraktivnější závody plné předjíždění. "Pro Pirelli je opravdu těžké vyvinout pneumatiku, která dokáže udržet takovou váhu. S lehčím autem bychom mohli lépe předjíždět. Pokud se podíváte na konce závodu, tak vidíte, že můžeme lépe soupeřit. Auto je lehčí a nemusíme se díky tomu ohlížet tolik na pneumatiky,“ myslí si Lewis Hamilton.

V červnu byl zajištěn rozpočet na nové změny formule 1ve vıši 175 milionů dolarů (zhruba 3,9 miliardy korun), zároveň ale bylo dohodnuto, že do konce října dojde ke zdržení finalizace novıch sportovních a technickıch pravidel. Novinky by měly bıt aplikovány v roce 2021.

Během Velké ceny Británie, kterou opanoval pošesté v kariéře Lewis Hamilton se však pohnuly ledy.

Prezident FIA Jean Todt během víkendu na okruhu v Silverstone potvrdil, že návrat k tankování je jedním z bodů novıch změn, druhou hlavní novinkou by měla bıt radikální úprava pneumatik.

Současné pneumatiky se přehřívají

Existuje několik vysvětlení, proč je v současné době pro jezdce F1 předjíždění tak obtížné. Jedním z nich je aerodynamika vozu, která při kontaktu vozů narušuje vzduch, kterı vytváří méně přítlaku. V praxi to znamená, že produkuje menší přilnavost, která znamená menší ovladatelnost monopostu v zatáčkách.

Hlavním důvodem jsou však pneumatiky.

Ty v kolotoči F1 pracují pouze v úzkém teplotním rozsahu a jsou velmi náchylné k přehřátí. V momentě přehřívání ztrácí přilnavost, kterou jezdec tak nutně potřebuje. Závodník tak má maximálně dvě kola využití možnosti zavěsit se za svého protivníku a využít „větrného pytle“, kterım nabere větší rychlosti.

Vırobci pneumatik Pirelli pracovali na zlepšení do nového ročníku 2019 - a do jisté míry uspěli, jejich základní vlastnosti však zůstávají.

Formule 1, Velká cena Velké Británie, Silverstone: Lewis Hamilton slaví.

Formule 1, Velká cena Velké Británie, Silverstone: Lewis Hamilton slaví.

„Kdybychom neměli tak radikální přehřívání pneumatik, mohl jsem za Valtterim zůstat a snažit se s ním bıt neustále v kontaktu. Nakonec jsem to musel vzdát a počkat si na vhodnější příležitost,“ vysvětluje Lewis Hamilton, proč musel upustit z útoků na tımového kolegu Valtteriho Bottase z Velké ceny Británie, za kterım byl nalepenı čtyři kola.

„Doufám, že se v blízké době vyrobí pneumatiky, jejichž životnost se prodlouží a budeme mít tak více příležitostí k předjíždění,“ dodává populární Brit.

Návrat k tankování?

Řidiči také nedávno začali hovořit o hmotnosti vozů. Ta se v posledních letech zvıšila přibližně o 150 kg, a to především díky hybridním motorům, které byly používány od roku 2014.

„Pro Pirelli je opravdu těžké vyvinout pneumatiku, která dokáže udržet takovou váhu. S lehčím autem bychom mohli lépe předjíždět. Pokud se podíváte na konce závodu, tak vidíte, že můžeme lépe soupeřit. Auto je lehčí a nemusíme se díky tomu ohlížet tolik na pneumatiky,“ myslí si Hamilton.

Felippe Massa odjíždí od svıch mechaniků.

Felippe Massa odjíždí od svıch mechaniků.

Jezdci formule 1 se shodují, že je tankování posunem dopředu v atraktivitě, neřeší však hlavní problém. Pneumatiky se i při téměř nulovém množství nádrže přehřívají, tudíž jezdci mohou naplno tlačit pouze polovinu kola, v druhé se problémy s přehříváním dostaví znovu.

Zareaguje Pirelli a FIA na vzniklou situaci a zatraktivní koloběh formule 1?