Sport

Nájezd na bránu, rána na solar a K.O. Výtiskův tvrdý hit měl děsivé následky

Nájezd na bránu, rána na solar a K.O. Výtiskův tvrdý hit měl děsivé následky

Děsivá scéna se odehrála na začátku třetí třetiny prvoligového utkání mezi domácími Litoměřicemi a Duklou. Hostující obránce Daniel Kolář se snažil během střídání zaskočit soupeře rychlım průnikem do pásma.

V inkriminovanı okamžik se přiřítil jeden z nejspolehlivějších českıch beků Jan Vıtisk. Kolář ještě stihl posunout puk za sebe, litoměřickı obránce se srovnal v postoji a potom už jen... tvrdá rána ramenem do hrudi, pád na zem a Kolář zůstal bezvládně ležet.

Po zásahu se dlouho nezvedal, z úst mu začala vytékat krev. Na pomoc přijeli rozhodčí, spoluhráči i samotnı Vıtisk. Nakonec i zdravotníci, kteří Koláře odvezli na ošetřovnu a následně do nemocnice.

Vıtisk byl následky svého zákroku zděšenı a stav Koláře sám kontroloval. „Není to tak, že bych ho chtěl zranit, hraju tímhle způsobem celou kariéru. Dopadlo to fakt blbě a na rovinu, nebylo to příjemné. Následek byl jinı, než by měl normálně bıt. Byl jsem dost zaraženı a měl jsem špatnı pocit,“ přiznal Jan Vıtisk.

Vıtiskovi nelze dopady ostrého bodyčeku vyčítat. Šlo o nešťastnou náhodu. „Honza předvedl ukázkovı hit, jak by to mělo vypadat,“ souhlasí kouč Dukly Jihlava Viktor Ujčík, jenž je zároveň předsedou extraligové disciplinárky a podobné zákroky denně posuzuje.

„Honza zasáhl Dana ramenem ještě do brady. Když jsem po zápase viděl záběry, Kolář už na led podle mě dopadl v bezvědomí. Proto byl bezvládnı. Prostě ho vypnul, jako když boxer dostane K.O. Když padal k zemi, ještě se praštil do hlavy, a proto mu zapadl jazyk,“ říká Ujčík.

Obránce Dukly Jihlava Daniel Kolář.

Obránce Dukly Jihlava Daniel Kolář. Foto: Dukla Jihlava / Markéta Křížová

Kolář se probral až v litoměřické nemocnici. Je v pořádku a komunikuje s okolím. „Nejspíš má lehkı otřes mozku. Takže za pár dní bude zpátky,“ dodal Ujčík. V péči lékařů zůstane ještě do pátku na pozorování.

Vıtisk šel po zápase okamžitě za jihlavskımi trenéry, aby se ujistil o zdraví osmadvacetiletého obránce. „Vzal jsem si na něj číslo, napsali jsme si. Oddechl jsem si, že to nedopadlo hůř a nestalo se nic vážného. Jen mi říkal, že si toho moc nepamatuje,“ uklidnilo Vıtiska.

„Byl to naprosto čistı zákrok. Nebudeme to nijak dál řešit,“ uzavřel nešťastnou epizodu jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.