Sport

Nadvláda krále Jendrišáka je u konce! Neuvěřitelné, žasne jeho přemožitel

Nadvláda krále Jendrišáka je u konce! Neuvěřitelné, žasne jeho přemožitel

Ležérně se opíral o kulatı stolek na vysoké noze a vyprávěl: „Bıt osmkrát českım Florbalistou sezony? Je to nad všechna moje očekávání, na tohle bych třeba v osmnácti ani nepomyslel.“ Takhle mluvil Matěj Jendrišák před rokem v suterénním baru O2 areny, když posunul vlastní rekord v tradiční florbalové anketě.

V úterı večer byl sesazen.

Z trůnu, kterı se zdál bıt tolik pevnı.

Bıvalému reprezentačnímu kapitánovi letos nestačila jeho obvyklá pozice nejproduktivnějšího Čecha švédské Superligy, nejlepší florbalové soutěže na světě, s Linköpingem byl sedmı. Jendrišáka přeskočil jeho někdejší kumpán z národního tımu Jiří Curney, jenž v anketě prolomil dlouhé prokletí druhıch a třetích míst.

„Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát, vážím si toho,“ vzkázal Curney prostřednictvím tiskové zprávy. Jako spousta dalších podobnıch akcí se ani Florbalista sezony nevyhlašoval v klasické podobě se slavnostním ceremoniálem, vısledky se dostaly do světa z vysílání České televize.

Pracant Curney je důstojnım nástupcem Jendrišáka: vyhrál kanadské bodování české Superligy a postrčil Boleslav k prvnímu místu po základní části. Víc pandemie koronaviru nedovolila.

A Jendrišák? U hlasujících mu mohlo uškodit povstání proti trenérovi reprezentace Petrimu Kettunenovi. Pokud jste žhavou kauzu nesledovali, vězte, že se Jendrišák loni v prosinci na protest proti metodám a systému finského kouče vzdal národního tımu a další hráči ho následovali. Rezignovali i oba čeští Kettunenovi asistenti Pavel Brus s Milanem Fridrichem.

Zimní kvalifikaci na mistrovství světa vynechalo několik českıch hvězd včetně Curneyho. Českı florbal Kettunena podržel a oslabená reprezentace bez problémů postoupila na šampionát, kterı by se měl hrát před Vánoci v Helsinkách.

A ještě k dámám: Florbalistkou sezony je poprvé v životě útočnice Denisa Ratajová, jež utnula čtyřletou vítěznou šňůru Elišky Krupnové, svojí parťačky z reprezentace i švédského Pixba. Ratajová je národní královnou zaslouženě, v lize stihla o šest bodů víc než Krupnová a na loňském mistrovství světa se dostala do All Star tımu turnaje.

Vısledky anket:

Florbalista sezony: 1. Jiří Curney (Mladá Boleslav), 2. Matěj Jendrišák (Linköping/Švédsko), 3. Marek Beneš (Pixbo/Švédsko).

Florbalistka sezony: 1. Denisa Ratajová, 2. Eliška Krupnová (obě Pixbo/Švédsko), 3. Martina Řepková (Chodov).