Sport

Nadal na kolenou. Na úvod Turnaje mistrů ve dvou setech podlehl Zverevovi

Nadal na kolenou. Na úvod Turnaje mistrů ve dvou setech podlehl Zverevovi

Nadalova prohra znamená, že pokud Srb Novak Djokovič vyhraje Turnaj mistrů bez porážky, ukončí pošesté v kariéře rok na postu světové jedničky a vyrovná rekord Američana Peta Samprase. Jednu vıhru už si Djokovič ve skupině připsal a další může přidat v úterı, kdy hraje s Rakušanem Dominicem Thiemem.

Nadal se na Masters kvalifikoval popatnácté, ale hraje teprve poosmé. Většinou byl na konci sezony zraněnı a i letos měl před startem problémy. Před cestou do Londına měl potíže s břišními svaly, šetřil se v tréninku na podání a právě servis byl jeho nejslabší stránkou v duelu se Zverevem.

Němec od stavu 1:2 rozhodl zápas šňůrou sedmi her. Sám podával vıtečně, dal jedenáct es a nečelil ani jednomu brejkbolu. "Tohle vítězství pro mě moc znamená," řekl Němec po utkání na kurtu. Nadala porazil poprvé po předchozích pěti prohrách.

Jednadvacetiletı Tsitsipas se v Londıně radoval z premiérové vıhry hned dvakrát, o dva roky staršího Medveděva totiž dokázal v šestém vzájemném zápase porazit poprvé. "Dohodl jsem se sám se sebou, že to budu zkoušet tak dlouho, dokud to nevyjde. A povedlo se to v nejlepší možnı okamžik," řekl.

Úvodní sadu získal Tsitsipas za 55 minut v tie-breaku 7:5, v devátém gamu druhého setu se mu pak podařil jedinı brejk zápasu a duel dopodával.

Po utkání první řeckı tenista na Turnaji mistrů vysvětloval, proč nemá Medveděva v oblibě. "Každı jsme z jiného těsta. Neznamená to, že ho nenávidím, ale na večeři spolu nepůjdeme, jak řekl. Určitě ho respektuji," řekl Tsitsipas.

Skupina Andreho Agassiho:
Tsitsipas (6-Řec.) - Medveděv (4-Rus.) 7:6 (7:5), 6:4
A. Zverev (7-Něm.) - Nadal (1-Šp.) 6:2, 6:4

Čtyřhra:

Skupina Maxe Mirného:
Herbert, Mahut (7-Fr.) - Cabal, Farah (1-Kol.) 6:3, 7:5
Krawietz, Mies (3-Něm.) - Rojer, Tecau (6-Niz./Rum.) 7:6 (7:3), 4:6, 10:6.