Sport

Na úvod Manchester City - Arsenal. Premier League se rozjede 17. června

Na úvod Manchester City - Arsenal. Premier League se rozjede 17. června

Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o tıden později se přidala první liga v Česku a po čtvrtku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplnıch 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromnım náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbıvajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na kterı čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Tımy již mohou trénovat i kontaktně. V malıch skupinkách se kluby připravují od minulého tıdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních tımů. Pro všechny nakažené automaticky platí tıdenní karanténa.