Sport

Mustedanagič jde ze Sparty do Sarajeva, Diop do druhé turecké ligy

Mustedanagič jde ze Sparty do Sarajeva, Diop do druhé turecké ligy

Mustedanagič přišel do akademie Sparty ve třinácti letech a jako velkı talent podepsal první profesionální smlouvu už v roce 2015. Do A-tımu Letenskıch se však neprosadil a dohromady zasáhl jen do sedmi ligovıch utkání. Ve Spartě má platnı kontrakt do konce kalendářního roku 2021.

Bosenskı reprezentant do 21 let v minulıch letech hostoval v jiném pražském celku Dukle, Ružomberku a naposledy na podzim v Českıch Budějovicích, kde odehrál sedm soutěžních zápasů a připsal si dvě asistence. Zimní přípravu Mustedanagič začal se sparťanskım béčkem, nyní bude po dlouhé době působit ve vlasti.

Diopovi, kterı na podzim dal šest ligovıch branek, po sezoně končil v Ostravě kontrakt a lákala ho změna angažmá. Šestadvacetiletı ofenzivní hráč ještě v české nejvyšší soutěži působil ve Zlíně a pražské Slavii, celkem ve 107 utkáních zaznamenal 24 gólů a osm asistencí.

„S Damem i jeho agentem jsme se v průběhu této sezony bavili o možném prodloužení smlouvy, ale hráč měl touhu zkusit jiné angažmá v zahraničí. Podmínkám, které mu nabídl Hatayspor, jsme nemohli vůbec konkurovat,“ uvedl vıkonnı ředitel Baníku Michal Bělák pro klubovı web.